reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 kwietnia 2018

W Zielonej Górze powstanie Park Technologii Kosmicznych

Projekt zrealizują cztery podmioty: Prywatna firma Hertz Systems, państwowe Centrum Badań Kosmicznych, Uniwersytet Zielonogórski i zarząd województwa lubuskiego.
Park Technologii Kosmicznych ma być ośrodkiem przemysłowo-badawczym inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz innowacyjnego przemysłu w województwie lubuskim.

Projekt ma być współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.. Finansowanie projektu w 85 proc. pokryją środki z UE, a mowa tu o 67 mln PLN.

Projekt realizowany będzie w partnerstwie: samorząd województwa, Centrum Badań Kosmicznych oraz Uniwersytet Zielonogórski. Współpracować będzie także firma Hertz Systems, która jest polskim producentem odbiorników GPS z modułem kryptograficznym SAASM, przeznaczonym na platformy bojowe i wyposażenie żołnierza. Od 2006 roku wyposaża polskie Siły Zbrojne.

Źródło: Portal Samorządowy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1