reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 25 kwietnia 2018

PZU testuje system antydronowy

Sektor ubezpieczeniowy powoli dostosowuje swoją ofertę do nowych zagrożeń, jakie rodzi popularyzacja technologii dronowych. PZU sprawdza, co w tym zakresie oferują młode firmy i zaprosiło do współpracy Advanced Protection System.
Gotowy jest już pojazd terenowy wyposażony w specjalistyczny sprzęt i mini centrum dowodzenia, służący do kontroli przestrzeni powietrznej i neutralizacji zagrożeń wynikających z niewłaściwego użycia dronów np. podczas zorganizowanych imprez masowych, a także na terenach przemysłowych, w obszarach rozmieszczenia infrastruktury krytycznej. Sprzęt został przygotowany przez Advanced Protection System (APS) i dostosowany do wymogów określonych przez PZU Lab. Współpraca została zainicjowana w Space3ac, programie akceleracyjnym realizowanym w ramach ScaleUp Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. I będzie kontynuowana.

- Firma APS przygotowała pojazd terenowy, będący w stanie szybko dotrzeć w wyznaczone, nawet trudno dostępne miejsca, wraz ze specjalistycznym sprzętem i mini centrum dowodzenia służącym do kontroli przestrzeni i w razie potrzeby do neutralizacji zagrożeń dronowych – mówi Tomasz Huś, prezes PZU Lab. Ubezpieczyciel poszuka możliwości “wpięcia” rozwiązania we własną ofertę.

– Osią zainteresowań PZU Lab jest m.in. rozbudowywanie projektów, które zwiększają bezpieczeństwo dużych firm będących w portfelu ubezpieczeniowym Grupy PZU. Przez ostatnie dwa lata obserwowaliśmy coraz bardziej zaawansowane i specjalistyczne potrzeby największych firm w zakresie ograniczania ryzyka ich działalności. Obecnie pracujemy m.in. nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do zapobiegania awarii maszyn, wdrażamy szkolenia z wykorzystaniem modeli wirtualnej rzeczywistości, chcemy też wprowadzić nowoczesne rozwiązania antydronowe czy systemy cyberochrony dla przemysłu – mówi Tomasz Huś, prezes PZU Lab.

Dodaje, że rezultaty pracy wykonanej wspólnie z APS są “więcej niż zadowalające”, a gotowe już rozwiązanie odpowiada na potrzeby klientów PZU. Spółka poszuka więc możliwości jego wdrożenia.

Źródło: Advanced Protection Systems

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
August 20 2018 15:56 V10.1.0-1