reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 25 kwietnia 2018

PZU testuje system antydronowy

Sektor ubezpieczeniowy powoli dostosowuje swoją ofertę do nowych zagrożeń, jakie rodzi popularyzacja technologii dronowych. PZU sprawdza, co w tym zakresie oferują młode firmy i zaprosiło do współpracy Advanced Protection System.
Gotowy jest już pojazd terenowy wyposażony w specjalistyczny sprzęt i mini centrum dowodzenia, służący do kontroli przestrzeni powietrznej i neutralizacji zagrożeń wynikających z niewłaściwego użycia dronów np. podczas zorganizowanych imprez masowych, a także na terenach przemysłowych, w obszarach rozmieszczenia infrastruktury krytycznej. Sprzęt został przygotowany przez Advanced Protection System (APS) i dostosowany do wymogów określonych przez PZU Lab. Współpraca została zainicjowana w Space3ac, programie akceleracyjnym realizowanym w ramach ScaleUp Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. I będzie kontynuowana.

- Firma APS przygotowała pojazd terenowy, będący w stanie szybko dotrzeć w wyznaczone, nawet trudno dostępne miejsca, wraz ze specjalistycznym sprzętem i mini centrum dowodzenia służącym do kontroli przestrzeni i w razie potrzeby do neutralizacji zagrożeń dronowych – mówi Tomasz Huś, prezes PZU Lab. Ubezpieczyciel poszuka możliwości “wpięcia” rozwiązania we własną ofertę.

– Osią zainteresowań PZU Lab jest m.in. rozbudowywanie projektów, które zwiększają bezpieczeństwo dużych firm będących w portfelu ubezpieczeniowym Grupy PZU. Przez ostatnie dwa lata obserwowaliśmy coraz bardziej zaawansowane i specjalistyczne potrzeby największych firm w zakresie ograniczania ryzyka ich działalności. Obecnie pracujemy m.in. nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do zapobiegania awarii maszyn, wdrażamy szkolenia z wykorzystaniem modeli wirtualnej rzeczywistości, chcemy też wprowadzić nowoczesne rozwiązania antydronowe czy systemy cyberochrony dla przemysłu – mówi Tomasz Huś, prezes PZU Lab.

Dodaje, że rezultaty pracy wykonanej wspólnie z APS są “więcej niż zadowalające”, a gotowe już rozwiązanie odpowiada na potrzeby klientów PZU. Spółka poszuka więc możliwości jego wdrożenia.

Źródło: Advanced Protection Systems

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2