reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 11 grudnia 2009

Premiera polskiego czytnika e-booków

Ogólnopolska firma dystrybucji książek i prasy Kolporter wprowadziła wczoraj na rynek własny czytnik książek elektronicznych o nazwie eClicto. Na miejsce jego produkcji wybrano Tajwan.
Stworzony przez Kolporter Info system jest pierwszym na naszym rynku rozwiązaniem umożliwiającym prosty zakup książek w formie elektronicznej i przenoszenie ich na niewielki czytnik (rozmiary 118 x 188 x 8,5 mm i waga 174 g). eClicto jest odpowiednikiem takich czytników jak przykładowo Kindle firmy Amazon. Podobnie jak one, eClicto wykorzystuje technologię eInk, oferując komfort czytania zbliżony do papierowych książek. Czytnik wyświetla ostry, czarno-biały obraz z czterema stopniami szarości, służy też jako odtwarzacz muzyki.

Cena polskiego czytnika to 899 zł (cena zawiera pakiet 100 e-booków). Wkrótce bibliotekę będzie można uzupełniać na stronach eClicto.pl, która w chwili otwarcia ma dysponować 800 tytułami.

Na razie do sprzedaży trafić ma tysiąc czytników. eClicto produkowany jest na Tajwanie. Kolporter rozważa produkcję następnych wersji według własnych projektów. Już obecnie oprogramowanie czytnika jest stworzone specjalnie dla potrzeb Kolportera.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2