reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 23 marca 2018

Medicalgorithmics z najwyższymi przychodami w historii

Poziom sprzedaży Grupy po raz pierwszy przekroczył 200 mln PLN - poinformował Medicalgorithmics w skonsolidowanym raporcie rocznym za 2017 rok.
W 2017 roku przychody Grupy Kapitałowej wyniosły 203.354 tys. zł, co stanowi wzrost o 59% w stosunku do 2016 roku i jest w głównej mierze spowodowane objęciem konsolidacją wyników Medi-Lynx za cały 2017 rok (w stosunku do trzech kwartałów w 2016 roku) oraz istotnym wzrostem skali działalności Medi-Lynx za sprawą przejęcia klientów AMI/Spectocor. Zysk na poziomie EBITDA wyniósł 54,3 mln PLN, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej to 25,5 mln PLN – informuje Medicalgorithmics w raporcie rocznym.– Istotnym wydarzeniem, które miało wpływ na wyniki Grupy za 2017 rok, było zakończenie pod koniec 2016 roku współpracy z jednym z partnerów handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych, firmą AMI/Spectocor. Począwszy od 2017 roku, posiadamy jednego partnera handlowego na rynku USA - Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC, którego jesteśmy większościowym udziałowcem. Efektem zakończenia współpracy z AMI/Spectocor było przejęcie od tej firmy przez Medi-Lynx bazy klientów oraz pracowników, co stanowiło dla nas wyzwanie operacyjne przy konsolidacji sił sprzedażowych obu firm. Miniony rok był dla nas także pierwszym pełnym rokiem konsolidacji wyników finansowych Medi-Lynx – pisze prezes zarządu, Marek Dziubiński w liście do akcjonariuszy.

Także w 2017 roku polska spółka rozwijała sprzedaż na rynkach globalnych, w tym na kluczowym dla siebie rynku w Stanach Zjednoczonych. Medicalgorithmics pozyskało partnerów handlowych w Danii, Czechach i we Włoszech.

- Postępy prac przy rozwoju nowych produktów, w szczególności systemu do telerehabilitacji kardiologicznej przebiegały zgodnie z planem. W 2017 roku zakończyliśmy proces rejestracji systemu na terenie Polski i otrzymaliśmy zgodę na jego komercjalizację. Dzięki temu w tym samym roku rozpoczęliśmy pilotaż systemu w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II - czytamy dalej w liście.

Medicalgorithmics pracował także nad udoskonalaniem flagowego systemu do diagnozowania arytmii serca – PocketECG i w minionym roku ulepszył odczytywanie i interpretację aktywności fizycznej pacjenta, wprowadzając nową funkcjonalność. Firma pod koniec 2017 roku otrzymała dofinansowanie z NCBR na projekt ECG TechBot. Jest to dedykowane oprogramowanie wykorzystujące zestaw algorytmów do automatycznej analizy i interpretacji sygnału EKG w oparciu o metody tzw. deep learning.

- Niezmiennie uważamy, że bardzo ważna dla przyszłego rozwoju naszej Grupy jest inwestycja w badania i rozwój oraz w dział sprzedaży. Dlatego też w 2018 roku zamierzamy znacząco powiększyć dział R&D w Polsce oraz zatrudnić nowych przedstawicieli handlowych nie tylko na rynek amerykański, ale także europejski zaznacza Marek Dziubiński.© Medicalgorithmics SA to polska spółka działająca w segmencie innowacyjnych urządzeń medycznych. Jest dostawcą rozwiązań w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Największym źródłem przychodu Grupy jest sprzedaż usług diagnostycznych świadczonych w oparciu o system PocketECG

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2