reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 grudnia 2009

Fiat może znacznie ograniczyć produkcję w Polsce

Włoski rząd naciska koncern Fiat, aby ten zwiększył produkcję we Włoszech o 50%. Możliwym sposobem uzyskania tego celu jest znaczne ograniczenie produkcji w Tychach.
Rząd włoski chce, aby Fiat zwiększył produkcje we Włoszech z obecnych 600.000 sztuk do 900.000 sztuk. Z drugiej strony, Fiat potwierdza, iż do połowy 2011 zakończy produkcję aut w fabryce na Sycylii.

Gazeta Wyborcza pisze: ‘Mimo to, zdaniem Marchionne, można spełnić plan władz w Rzymie, które żądają zwiększenia produkcji Fiatów we Włoszech z ok. 600 do 900 tys. sztuk rocznie. Jak? Marchionne nie ujawnił. Według włoskiej prasy wystarczy przenieść z Polski produkcję nowej wersji przebojowego modelu Panda, który w tym roku znajdzie około 270 tys. nabywców. Zakłady Fiata w Tychach w tym roku wyprodukują 600 tys. aut - niemal tyle, co pięć włoskich fabryk koncernu z Turynu’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1