reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 25 stycznia 2018

Huawei stworzy w Niemczech inteligentne miasto

Huawei i niemieckie miasto Duisburg zawarły porozumienie o współpracy w zakresie rozwoju smart city. Partnerzy zamierzają przekształcić Duisburg w modelowe innowacyjne i cyfrowe miasto Europy Zachodniej.
W ramach współpracy Huawei ogłosił zamiar budowy w Duisburgu centrum innowacji – Joint Innovation Center, którego zadaniem będzie m.in. opracowywanie rozwiązań na potrzeby miasta. Plany obejmują też rozbudowę miejskiej sieci WLAN, a także utworzenie inteligentnych sal lekcyjnych w duisburskich szkołach.

Ponadto planowane jest wdrożenie systemu inteligentnego oświetlenia ulicznego, zarządzania siecią dostaw i ruchem oraz opartych na chmurze rozwiązań dla e-administracji, które ułatwiają obywatelom dostęp do usług publicznych. Co więcej, Huawei zaoferuje swoje doświadczenie i rozwiązania w zakresie technologii 5G oraz bezprzewodowych sieci szerokopasmowych, które są niezbędne dla autonomicznych pojazdów, inteligentnej logistyki oraz Przemysłu 4.0.

- Cieszymy się, że jesteśmy w stanie wykorzystać nasze umiejętności w zakresie cyfryzacji, aby rozwijać miasto Duisburg w modelu smart city. Nasze rozwiązania pomogą uprościć codzienne życie mieszkańców, jak i odwiedzających oraz zwiększyć bezpieczeństwo – powiedział Wang Yonggang, dyrektor finansowy Huawei Enterprise Business Group.

Docelowo porozumienie ma zapewnić rozwój innowacyjnych idei i rozwiązań korzystających z nowych technologii, aby poprawić jakość życia mieszkańców Duisburga oraz uczynić miasto bardziej atrakcyjnym dla biznesu i inwestorów. Pomoże w tym ekosystem tworzony przez lokalnych i międzynarodowych partnerów, przedsiębiorstwa miejskie, we współpracy z lokalnymi ośrodkami badawczymi oraz uniwersytetami.

Obecnie rozwiązania Huawei dla smart city są wykorzystywane w ponad 120 miastach w przeszło 40 krajach – informuje firma w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2