reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 04 stycznia 2018

Samsung zainwestuje 19 mld USD w fabryki

Samsung Electronics w ciągu najbliższych czterech lat zamierza zainwestować około 19 mld USD w swoje fabryki układów scalonych i wyświetlaczy w Korei Południowej.
Zapowiedzi południowokoreańskiego producenta przychodzą w okresie, gdy światowy rynek układów pamięci przeżywa prawdziwy boom. Globalne firmy technologiczne zwiększają popyt na serwery i centra danych, by przetwarzać coraz większą ilość danych pochodzących z urządzeń mobilnych czy pojazdów. Perspektywy rozwoju są tu wciąż bardzo pozytywne, bo wdrażanie rozwiązań sztucznej inteligencji może przynieść jeszcze większe zapotrzebowanie na przetwarzanie danych.

Samsung ogłosił, że do 2021 roku wyda dodatkowe 12,5 mld USD na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Pyeongtaek, który rozpoczął działalność w tym roku. Firma zainwestowała dotąd w, jak zapewnia, największą fabrykę chipów na świecie, 13,6 mld USD.

Ponadto Samsung przeznaczy 5,2 mld USD w zakłady produkujące układy pamięci w Hwaseong, a kolejnych 871 mln USD zostanie zainwestowane w fabrykę wyświetlaczy w Asan.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2