reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 21 grudnia 2017

Współpraca naukowa Vemco i Politechniki Gdańskiej

Firma Vemco i Politechnika Gdańska zrealizowały już wspólnie wiele projektów B+R, a na początku grudnia podpisały list intencyjny dotyczący współpracy naukowej.

5 grudnia 2017 roku firma Vemco podpisała list intencyjny dotyczący współpracy naukowej z Centrum Doskonałości WiComm działające w ramach Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Vemco i PG oświadczyły, że „mając na uwadze aktywne działanie na rzecz rozwoju nauki i techniki, zważywszy na dotychczasową efektywną współpracę, m. in.: przy realizacji projektów B+R, deklarują gotowość wzajemnej współpracy w zakresie wspierania rozwoju technologii związanych z zagadnieniami sieci bezprzewodowych WSN (Wireless Sensor Network) oraz technologii RFID (Radio-Frequency Identification)” – czytamy w komunikacie. Wśród wspólnie realizowanych projektów można wymienić:
  • ASTIM – Elektroniczny asynchroniczny system rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu ze zdalną identyfikacją osób, pojazdów i przedmiotów,
  • ACCUS – Adaptive and Cooperative Control In Urban (sub)Systems,
  • DEWI – Dependable Embedded Wireless Infrastructure,
  • SCOTT – Secure Connected Trustable Things.
Dla przykładu SCOTT to projekt IoT realizowany przez 57 partnerów z 12 krajów (UE i Brazylia, w tym 2 partnerów z Polski – Vemco i Politechnika Gdańska), który ma zapewnić opracowanie, a w konsekwencji w perspektywie następnych 2-3 lat dostarczenie na rynek, atrakcyjnych cenowo, kompletnych rozwiązań bezprzewodowych. Vemco uczestniczy tu w trzech podprojektach obejmujących prace dotyczące bezpiecznego zarządzania infrastrukturą przemysłową (jako lider), wykorzystania pojazdu jako sensora w ramach inteligentnej infrastruktury oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa pacjentów w obszarze ochrony zdrowia i opieki społecznej.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 04 2020 10:54 V18.6.10-2