reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 21 grudnia 2017

Współpraca naukowa Vemco i Politechniki Gdańskiej

Firma Vemco i Politechnika Gdańska zrealizowały już wspólnie wiele projektów B+R, a na początku grudnia podpisały list intencyjny dotyczący współpracy naukowej.
5 grudnia 2017 roku firma Vemco podpisała list intencyjny dotyczący współpracy naukowej z Centrum Doskonałości WiComm działające w ramach Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej.

Vemco i PG oświadczyły, że „mając na uwadze aktywne działanie na rzecz rozwoju nauki i techniki, zważywszy na dotychczasową efektywną współpracę, m. in.: przy realizacji projektów B+R, deklarują gotowość wzajemnej współpracy w zakresie wspierania rozwoju technologii związanych z zagadnieniami sieci bezprzewodowych WSN (Wireless Sensor Network) oraz technologii RFID (Radio-Frequency Identification)” – czytamy w komunikacie.

Wśród wspólnie realizowanych projektów można wymienić:
  • ASTIM – Elektroniczny asynchroniczny system rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu ze zdalną identyfikacją osób, pojazdów i przedmiotów,
  • ACCUS – Adaptive and Cooperative Control In Urban (sub)Systems,
  • DEWI – Dependable Embedded Wireless Infrastructure,
  • SCOTT – Secure Connected Trustable Things.

Dla przykładu SCOTT to projekt IoT realizowany przez 57 partnerów z 12 krajów (UE i Brazylia, w tym 2 partnerów z Polski – Vemco i Politechnika Gdańska), który ma zapewnić opracowanie, a w konsekwencji w perspektywie następnych 2-3 lat dostarczenie na rynek, atrakcyjnych cenowo, kompletnych rozwiązań bezprzewodowych. Vemco uczestniczy tu w trzech podprojektach obejmujących prace dotyczące bezpiecznego zarządzania infrastrukturą przemysłową (jako lider), wykorzystania pojazdu jako sensora w ramach inteligentnej infrastruktury oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa pacjentów w obszarze ochrony zdrowia i opieki społecznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1