reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 30 listopada 2017

REAC Components inwestuje w LPPT

Szwedzka Grupa REAC utworzy kolejne miejsca pracy w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze – Nowy Kisielin.
Grupa REAC rozpoczyna rekrutację do nowego zakładu. Na początek zatrudnienie znajdzie blisko 200 osób, docelowo – nawet 400 pracowników. Firma zajmuje się produkcją siłowników, systemów podnoszenia i przechyłu oraz ręcznych urządzeń sterujących stosowanych głównie w urządzeniach medycznych i rehabilitacyjnych.

Szwedzka Grupa REAC ma pięć zakładów produkcyjnych: dwa w Szwecji, jeden w Niemczech i dwa w Polsce – w Piotrkowie Trybunalskim i Jasieniu. Jak informuje Mariusz Gawin, dyrektor REAC Components, firma przenosi zakład z Jasienia do Zielonej Góry. Głównym powodem decyzji był brak możliwości rozwoju w starej lokalizacji. Przeprowadzka ma się zakończyć do kwietnia przyszłego roku, a produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć z początkiem 2018 roku.

Zakład REAC Components w Zielonej Górze będzie się zajmował wyłącznie produkcją komponentów, a ich składnie będzie realizowane w Piotrkowie Trybunalskim.

Źródło: LPPT, Informator Samorządowy – Łącznik Zielonogórski

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1