reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© akeeris dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 października 2017

Polskie spółki celują w rynek ukraiński

Polskie spółki giełdowe, m.in. PZ Cormay i APS Energia, są obecne na rynku ukraińskim i dynamicznie zwiększają eksport do tego kraju.
Ekspansję na Ukrainę przewiduje Cormay. Obecnie głównym rynkiem eksportowym spółki jest Rosja, z której w pierwszym półroczu pochodziło 14,3% ogólnych przychodów.

- Uważam, że 2018 rok będzie rokiem dużego, nawet kilkudziesięcioprocentowego wzrostu naszej sprzedaży na Ukrainie. Po latach funkcjonowania wielu partnerów handlowych i dystrybutorów o różniej sile finansowej i stabilności w ostatnim czasie wybraliśmy dobrych partnerów, z którymi chcemy budować pozycję na rynku ukraińskim, który w najbliższych latach odnotowywał będzie znaczący wzrost popytu na produkty naszej branży – mówi dla Parkietu Janusz Płocica, prezes Cormaya.

Z kolei Piotr Szewczyk, prezes APS Energia, obserwuje wzmożone inwestycje w infrastrukturę drogową, transportową, energetykę i sektor paliwowy finansowane przede wszystkim przez Bank Światowy i EBOiR. Aplisens na rynku naszego wschodniego sąsiada od dwóch lat regularnie zwiększa sprzedać. Pomaga w tym niska baza.

Źródło: Parkiet, akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2