reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toshiba Przemysł elektroniczny | 06 października 2017

Toshiba pracuje nad bateriami nowej generacji

Toshiba opracowuje następną generację baterii litowo-jonowych, w których dzięki zastosowaniu nowego materiału znacznie zwiększono pojemność.
Baterie SCiB Toshiby pojawiły się na rynku w 2008 roku i od tego czasu firma wciąż pracuje nad ich usprawnieniem. W nowej generacji baterii SCiB anoda wykonana jest z nowego materiału: tlenku tytanowo-niobowego, dzięki czemu pojemność baterii rośnie dwukrotnie. Baterie, które opracowuje Toshiba mają również umożliwiać superszybkie ładowanie, dzięki czemu zasilane nimi samochody elektryczne będą w stanie przejechać 320 km po ładowaniu trwającym zaledwie 6 minut. Jak informuje firma w komunikacie, to trzy razy więcej, niż pozwalają akumulatory oferowane obecnie.

Toshiba chwali się również długością życia nowych SCiB: testy przeprowadzone przez firmę na 50 Ah prototypach wykazały, że po 5 tys. cykli ładowania i rozładowywania baterie zachowały 90% pojemności. Co więcej, prototypy są odporne na mróz – baterie wytrzymują bowiem 10 minutowe ładowanie przy temperaturze -10 stopni C.

Toshiba zamierza wprowadzić nowe baterie do sprzedaży w roku fiskalnym 2019 (czyli pomiędzy kwietniem 2019 roku a marcem roku 2020).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2