reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 12 września 2017

Popyt na gogle VR wzrośnie w najbliższych miesiącach

Sprzedaż gogli VR/AR w drugim kwartale 2017 roku wzrosła o 25,5% r/r i wyniosła 2,1 mln sztuk – raportuje firma International Data Corporation (IDC).
Co prawda w 2Q2017 popyt na urządzenia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości był nieco mniejszy niż w poprzednim kwartale, to analitycy IDC zaważają, że ostatnie obniżki cen istniejących produktów oraz spodziewane premiery nowych wpłyną na zwiększenie sprzedaży w zbliżającym się sezonie świątecznym. Przykładem może być Facebook, który obniżył cenę Oculus z 599 USD na 499 USD, dzięki czemu znalazł się na trzecim miejscu w rankingu największych dostawców urządzeń VR/AR w 2Q2017. Liderem zestawienia jest Samsung, a po piętach depcze mu Sony.

Na rynku VR/AR zdecydowaną większość sprzedaży stanowią urządzenia wirtualnej rzeczywistości, w omawianym kwartale było to aż 98% wszystkich produktów. Większość konsumentów po raz pierwszy zetknie się z rzeczywistością rozszerzoną na ekranie smartfona. A że Google i Apple wspierają deweloperów w tworzeniu aplikacji AR, w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać wysypu takich aplikacji na smartfony – twierdzi Tom Mainelli, ekspert firmy IDC.© IDC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1