reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 12 września 2017

Popyt na gogle VR wzrośnie w najbliższych miesiącach

Sprzedaż gogli VR/AR w drugim kwartale 2017 roku wzrosła o 25,5% r/r i wyniosła 2,1 mln sztuk – raportuje firma International Data Corporation (IDC).
Co prawda w 2Q2017 popyt na urządzenia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości był nieco mniejszy niż w poprzednim kwartale, to analitycy IDC zaważają, że ostatnie obniżki cen istniejących produktów oraz spodziewane premiery nowych wpłyną na zwiększenie sprzedaży w zbliżającym się sezonie świątecznym. Przykładem może być Facebook, który obniżył cenę Oculus z 599 USD na 499 USD, dzięki czemu znalazł się na trzecim miejscu w rankingu największych dostawców urządzeń VR/AR w 2Q2017. Liderem zestawienia jest Samsung, a po piętach depcze mu Sony.

Na rynku VR/AR zdecydowaną większość sprzedaży stanowią urządzenia wirtualnej rzeczywistości, w omawianym kwartale było to aż 98% wszystkich produktów. Większość konsumentów po raz pierwszy zetknie się z rzeczywistością rozszerzoną na ekranie smartfona. A że Google i Apple wspierają deweloperów w tworzeniu aplikacji AR, w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać wysypu takich aplikacji na smartfony – twierdzi Tom Mainelli, ekspert firmy IDC.© IDC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2