reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 czerwca 2017

Dell EMC i NVIDIA — nowa umowa strategiczna

Podczas konferencji ISC17 firma Dell EMC poinformowała o zawarciu umowy, która przyczyni się do dalszego rozwoju technologii superkomputerowych.
Dell EMC i NVIDIA rozszerzyły zakres współpracy i podpisały umowę strategiczną dotyczącą wspólnego projektowania nowych produktów i rozwiązań, mających sprostać rosnącym wymaganiom centrów przetwarzania danych. W efekcie powstaną rozwiązania z jeszcze bardziej wydajnymi GPU na potrzeby obliczeń o wysokiej wydajności, analizy danych i sztucznej inteligencji. Ponadto Dell EMC stworzy rozwiązania oparte o architekturę Volta i do końca tego roku wprowadzi je na rynek.

Dell EMC poinformował również, że pracuje z firmą CoolIT Systems nad wprowadzeniem instalowanego fabrycznie wodnego chłodzenia procesorów, które będzie odpowiedzią na dotykające wielu klientów problemy z zasilaniem i chłodzeniem. Nowe rozwiązanie, zaprojektowane i produkowane przez CoolIT Systems, będzie dostępne w wybranych serwerach Dell EMC PowerEdge 14. generacji. Do chłodzenia procesorów użyta zostanie ciepła woda, co wyeliminuje konieczność dodatkowego chłodzenia wody i zmniejszy koszt zużywanej energii nawet o 56% (sprawność energetyczna chłodzenia). To rozwiązanie umożliwia ponadto efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni w szafach rack i instalację nawet o 23% więcej sprzętu.

Dell EMC, część Dell Technologies, umożliwia modernizację, automatyzację i transformację centrów danych przy użyciu infrastruktury konwergentnej, serwerów oraz technologii przechowywania i ochrony danych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1