reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Niroworld Dreamstime.com Rynki | 19 czerwca 2017

Western Digital próbuje powstrzymać sprzedaż działu chipów Toshiby

Western Digital - poprzez kilka jednostek zależnych - domaga się zakazu sądowego uniemożliwiającego Toshibie sprzedaż działu chipów bez uprzedniej zgody WD.
Od dłuższego czasu Toshiba boryka się z poważnymi problemami finansowymi, które popchnęły firmę do sprzedaży całego oddziału produkującego czipy.

Toshiba we współpracy z SanDisk (którego właścicielem od 2015 roku jest Western Digital) prowadzi fabrykę układów pamięci w Japonii. Jak twierdzą przedstawiciele WD - umowa joint venture pomiędzy producentami daje im pierwszeństwo w negocjacjach w przypadku sprzedaży oddziału. Obecnie sprawa trafiła przed sąd w Kaliforni, gdzie WD domaga się sądowego orzeczenia, które zakaże Toshibie sprzedaż podmiotom typu joint venture osobom trzecim.

„W Western Digital pracujemy bezustannie nad rozwiązaniem, które okaże się korzystne dla wszystkich stron. Działania Toshiby mające na celu obejście naszych umownych praw nie pozostawiły nam wyboru," stwierdził Steve Milligan, CEO Western Digital. „Niepokoi nas fakt, iż Toshiba pozbawiona jakiejkolwiek kontroli podąża ścieżką, która jawnie narusza nasze prawa, a także działa wbrew interesom spółek zależnych, jak i ciężko pracujących osób zatrudnionych w japońskim oddziale NAND Flash Toshiby," dodaje Milligan.

W wyniku zamieszania firma Western Digital wydała następujące oświadczenie:

„Złożyliśmy wniosek o nałożenie zakazu sądowego celem ochrony interesów spółek zależnych oraz ich umownych praw. Toshiba nie posiada prawa do przekazania swoich udziałów w spółkach osobom trzecim ani rozpoczynania jakichkolwiek transakcji bez uzyskania naszej zgody. Jesteśmy w pełni świadomi swoich możliwości w zakresie ochrony swoich praw i interesów."

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1