reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2017

Infoscan rozpoczyna projekt finansowany przez NCBR

Zadaniem konsorcjum, w którym uczestniczy firma Infoscan, jest stworzenie systemu telemedycznego dla osób z niewydolnością serca.
Spółka telemedyczna Infoscan otrzymała informację o podpisaniu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umowy na finansowanie projektu „Amulet”. Wartość przedsięwzięcia to 13 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 12,7 mln zł.

Infoscan jest jednym biznesowym członkiem konsorcjum odpowiedzialnym za stworzenie systemy opieki medycznej u chorych z niewydolnością serca. Spółka realizuje projekt w ramach programu STRATEGMED wspólnie z Wojskowym Instytutem Medycznym (lider konsorcjum) oraz polskimi uczelniami i szpitalami. Firma na prace związane ze stworzeniem systemu otrzyma 1,25 mln złotych. Wpływu pierwszych środków Infoscan spodziewa się do końca czerwca.

Celem projektu „Amulet” jest utworzenie systemu opieki nad chorymi z niewydolnością serca opartego na wykorzystaniu nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny hemodynamicznej oraz telemedycyny. Ocena kliniczna chorych ma być wzbogacona o automatyczną ocenę m.in. częstości rytmu serca, ciśnienia tętniczego, objętości wyrzutowej lewej komory, stanu uwodnienia klatki piersiowej i całego ciała. Zastosowanie systemu umożliwi adekwatną do stanu chorego decyzję terapeutyczną podejmowaną zdalnie przez specjalistę.

- Widzimy dużą szansą komercyjnego wdrożenia rozwiązania telemedycznego w grupie osób cierpiących na niewydolność serca. Wierzymy, że telemedycyna może pomóc w walce z tą poważną chorobą cywilizacyjną. Wychodząc ze szpitala pacjent musi regularnie odwiedzać kardiologa. Mamy jednak deficyt specjalistów, a kolejki w przychodniach są długie. W naszym systemie pacjent będzie trafiał do pielęgniarki, ta przeprowadzi zaawansowane badania, a ich wyniki przez internet dotrą do kardiologa. Specjalista oceni stan pacjenta i na bieżąco wybierze najlepszy sposób leczenia. Jednym z naszych zadań w ramach prac konsorcjum będzie opracowanie i komercjalizacja urządzenia do monitorowania chorych w domu. Będzie ono przeznaczone dla pacjentów najbardziej zagrożonych z powodu niewydolności serca – tłumaczy Jacek Gnich, prezes Infoscan. Spółka dotychczas opracowała i wdrożyła na rynek urządzenie do domowej diagnostyki bezdechu sennego.

Członkowie konsorcjum oczekują zakończenia projektu w ciągu 3 lat, a na początku przyszłego roku rozpoczną się pierwsze testy systemu.

Źródło: newconnector.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2