reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2017

PZ Cormay z dofinansowaniem

Wartość udzielonego wsparcia wynosi do 0,5 mln zł, a łączna kwota kosztów kwalifikowanych związanych z realizacją projektu to 1 mln zł.
Cormay podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie projektu związanego z ekspansją zagraniczną producenta urządzeń medycznych i materiałów diagnostycznych. Spółka dużą część sprzedaży kieruje na rynki zagraniczne. W I kwartale 2017 roku skonsolidowane przychody Cormaya przekroczyły 20 mln zł, z czego 80% pochodziło z eksportu. Głównymi odbiorcami oprócz Polski (19,80% w ogólnych przychodach) byli: Rosja (11,70%), Chiny (11,20%) i Białoruś (5,90%). Wśród znaczących rynków są jeszcze: Arabia Saudyjska, Bangladesz, Filipiny, Iran, Panama i Szwajcaria.

- W I kwartale potroiliśmy sprzedaż na rynek Chin, które z 2,3 mln zł przychodów, stały się trzecim pod względem wartości sprzedaży rynkiem zbytu, niewiele tylko ustępując rynkowi rosyjskiemu. W najbliższych miesiącach będziemy intensyfikować działania sprzedażowe w tym kraju. Nie zaniedbujemy innych kierunków ekspansji. W lutym grupa zaprezentowała swoją ofertę na targach MED LAB 2017 w Dubaju - największej wystawie diagnostyki laboratoryjnej na Bliskim Wschodzie. W planach na kolejne miesiące mamy również udział w branżowych targach w USA. Wierzymy, że aktywna polityka sprzedażowa zaowocuje nie tylko wyższą sprzedażą produktów z obecnej oferty grupy, ale również, dzięki wzmocnieniu naszych marek i sieci dystrybucji, umożliwi efektywną komercjalizację nowych produktów - analizatorów Hermes Senior i Equisse – czytamy w ostatnim raporcie kwartalnym Cormay.

W tym roku akcje spółki zyskały 43% i jest to jeden z lepszych wyników w segmencie sWIG80. Sam indeks od początku roku wzrósł 13,5%.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1