reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 01 czerwca 2017

GlobalFoundries chce podwoić sprzedaż w Japonii

Drugi największy producent chipów na świecie zamierza w ciągu kilku najbliższych lat podwoić przychody z działalności w Japonii.
GlobalFoundries chce sprzedawać tańsze układy scalone przeznaczone do nowych zastosowań – dzięki nowej strategii firma chce wydrzeć nieco udziałów w rynku swojemu największemu rywalowi, czyli spółce Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.

Aby osiągnąć swój cel, Qualcomm zamierza nastawić się przede wszystkim na klientów z sektora motoryzacji, a także mocno konkurować w segmencie systemów kamer montowanych w smartfonach oraz w obszarze internetu rzeczy.

Zwiększenie udziałów w japońskim rynku kontraktowej produkcji chipów nie będzie proste, tamtejsi klienci są znani z niechęci do zmiany kontrahenta, szczególnie jeśli mają już długoletniego partnera biznesowego.

W 2016 roku TSMC miało aż 54,5% udziałów w globalnym rynku kontraktowej produkcji układów scalonych. GlobalFoundries był drugi z 8,6% udziałów – raportuje firma analityczna Gartner. W Japonii udziały GlobalFoundries w tym rynku są jeszcze mniejsze.

Źródło: Reuters
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2019 14:20 V11.11.0-1