reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tugores34_dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2017

SK Hynix rozważa wydzielenie biznesu foundry

Południowokoreański producent układów scalonych SK Hynix zastanawia się nad utworzeniem niezależnej spółki prowadzącej działalność foundry, by zwiększyć konkurencyjność na rozwijającym się rynku chipów.
Według anonimowych źródeł, na które powołuje się koreański „Pulse”, spotkanie w sprawie planów wydzielenia działalności fonudry odbyło się 18 kwietnia. SK Hynix wczoraj potwierdził, że faktycznie rozważa taki krok, a szczegółach poinformuje w ciągu miesiąca. Nowy podmiot, który miałby powstać w drugiej połowie bieżącego roku nosiłby nazwę SK Hynix System.

SK Hynix, znany przede wszystkim z układów pamięci, w zakładzie M8 w Korei Południowej produkuje układy scalone używane do przetwarzania danych. Popyt na tego rodzaju komponenty szybko rośnie, ze względu na ich zastosowanie w urządzeniach IoT, wearables, sieciach i CPU.

SK Hynix zamierza rozwijać także produkcję innych komponentów, np. czujników do skanerów linii papilarnych czy układów umożliwiających zastosowanie tzw. technologii Force Touch, która pozwala użytkownikowi na korzystanie z różnych funkcji w zależności od siły nacisku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1