reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 26 kwietnia 2017

Partnerstwo Polskiej i Meksykańskiej Agencji Kosmicznej

Porozumienie pomiędzy Polską Agencją Kosmiczną (PAK) a Meksykańską Agencją Kosmiczną (AEM) zostało podpisane 24 kwietnia 2017 r. w mieście Meksyk.
Celem porozumienia jest nawiązanie współpracy w obszarze zarządzania danymi satelitarnymi (w tym m.in. rozbudowy infrastruktury naziemnej oraz wykorzystania danych w administracji państwowej) oraz wymiany informacji dotyczących technologii komunikacyjnych i obserwacji Ziemi. Trzy potencjalne obszary wspólnych projektów PAK i AEM dotyczą budowy i rozwoju małych satelitów, monitorowania zanieczyszczenia atmosfery oraz wspólnych projektów naukowych związanych m.in. z badaniami pogody kosmicznej.

Meksykańska Agencja Kosmiczna jest rządową instytucją założoną w lipcu 2010 r. AEM odpowiada za nadzór nad meksykańskim programem kosmicznym oraz za wskazywanie celów i strategii rozwoju meksykańskiego przemysłu kosmicznego.

Porozumienie z AEM jest kolejnym takim dokumentem podpisanym przez Polską Agencję Kosmiczną. Dotychczas PAK podpisała porozumienia o współpracy z 5 narodowymi agencjami kosmicznymi: francuską (CNES), włoską (ASI), ukraińską (SSAU), brazylijską (AEB) i chińską (CNSA).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1