reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2017

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. To pierwszy kontrakt polskiego producenta na rynku holenderskim.
Będąca własnością Trandev, Connexxion jest jedną z największych w Holandii spółek pełniących usługi z zakresu transportu publicznego. Zgodnie z założeniami umowy, wszystkie 40 autobusów zostanie dostarczone do końca bieżącego roku. Pojazdy zamówione przez Connexxion to autobusy przegubowe, zaopatrzone w dobrze znaną, holenderską jednostkę napędową DAF, spełniającą surowe normy czystości spalin EURO 6. Nowe Solarisy Urbino 18 będą używane w holenderskim regionie Amstelland-Meerlanden, wewnątrz tak zwanego systemu transportu publicznego R-net.

- To, że zdobyliśmy zamówienie na hermetycznym rynku holenderskim, jest dla nas nadzwyczajnym i bardzo ważnym osiągnięciem. Możemy zapewnić pasażerów R-net i Connexxion, że dostarczymy pojazdy o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa - powiedział Zbigniew Palenica, wiceprezes Solaris Bus & Coach SA odpowiedzialny za Sprzedaż i Pojazdy Szynowe.

Produkty Solarisa były jak dotąd obecne w 30 krajach. Dzięki nowemu zamówieniu z Holandii oraz kontraktowi, który napłynął w ostatnich dniach z Luksemburga, liczba ta wzrośnie do 32. Łączna liczba pojazdów, które producent z Bolechowa dostarczył do klientów w ponad 600 miastach świata zbliża się do 15 000.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2018 12:47 V11.8.0-1