reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© begemot 30 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 kwietnia 2017

Dobry I kwartał VIGO System

Producent zaawansowanych detektorów podczerwieni w I kwartale wypracował 6,3 mln zł przychodów, o blisko 35% więcej niż w analogicznym okresie roku 2016.
Motorem napędowym sprzedaży VIGO System w I kw. 2017 r. były detektory adresowane do klientów przemysłowych. W tym segmencie giełdowa spółka odnotowała w minionym okresie aż 57 proc. wzrost sprzedaży rdr. Na dynamiczny wzrost sprzedaży złożyły się również rosnące zamówienia z sektora transportowego (wzrost o 34% rdr.) oraz naukowego – wzrost o 27%.

- Od początku roku możemy się pochwalić rosnącą liczbą zamówień, szczególnie w segmencie przemysłowym, o czym przesądziła intensyfikacja współpracy z producentami analizatorów gazów. W II kw. 2017 r. oczekujemy podtrzymania wzrostowego tempa sprzedaży, na co wpływ będzie mieć realizacja kontraktu dla francuskiego producenta inteligentnej amunicji – ocenia Adam Piotrowski.

Realizując strategię rozwoju VIGO System inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych. W I połowie 2017 r. planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ożarowie Mazowieckim oraz rozpoczęcie prac budowlanych. Realizacja I etapu inwestycji powinna zakończyć się w połowie 2018 r.

VIGO System ma za sobą najlepszy rok w historii. W 2016 r. zysk netto VIGO System osiągnął rekordowy poziom 10,1 mln zł, zysk na działalności operacyjnej wyniósł 9,9 mln zł, natomiast EBITDA ukształtowała się na poziomie 12 mln zł.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2