reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bernardo varela dreamstime.com Nauka | 21 lutego 2017

Skarb państwa przejmuje udziały w EIT+

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ szerzej włączy się w schemat wdrażania innowacji przez polski rząd – to główne postanowienie podpisanego w czwartek, 16 lutego, listu intencyjnego.
[i]- W 2007 roku Wrocław wraz z Województwem Dolnośląskim i pięcioma wrocławskimi uczelniami powołała spółkę Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej z wykorzystaniem wyspecjalizowanej aparatury badawczej. Dzięki pozyskiwaniu środków finansowych z podmiotów krajowych i unijnych prowadzi projekty, których celem jest transfer wiedzy do biznesu. Działalność EIT+ wpisuje się zatem w drugi filar tzw. strategii Gowina.

Kolejnym krokiem w zacieśnianiu współpracy między ministerstwem nauki a wrocławskim centrum badań będzie przejęcie udziałów EIT+ przez skarb państwa[i] – poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w komunikacie.

List intencyjny podpisali w Warszawie Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w resorcie nauki i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1