reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2017

Szef Samsunga aresztowany

Jay Y. Lee został aresztowany w związku z domniemanym udziałem w skandalu korupcyjnym, który w grudniu zeszłego roku doprowadził do odsunięcia od władzy prezydent Korei Południowej, Park Geun-Hye, oskarżanej o płatną protekcję.
Szef Samsunga jest oskarżony o przekazanie łapówek w kwocie ponad 37 mln USD przyjaciółce prezydent Korei Południowej, Czoi Sun Sil, a także o malwersacje i krzywoprzysięstwo. Czoi Sun Sil także przebywa obecnie w areszcie, postawiono jej zarzuty wyłudzania pieniędzy od największych koncernów w kraju. Zarówno Czoi Sun Sil, jak i Jay Y. Lee zaprzeczają wszelkim zarzutom.

Jan Y. Lee zastępuje obecnie swojego ojca na stanowisku prezesa Samsunga, Lee Kun-hee od 2014 roku jest w szpitalu i praktycznie przekazał władzę synowi.

Zatrzymanie szefa Samsunga będzie miało dla spółki poważne konsekwencje, chociaż nie będą one widoczne od razu, a raczej w dłuższej perspektywie – pisze Reuters.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1