reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 lutego 2017

Pierwsze polskie komponenty już w systemie Patriot

Bydgoski Teldat otrzymał od koncernu Raytheon kolejny kontrakt na dostawę zaawansowanych, wojskowych komponentów teleinformatycznych, przeznaczonych do systemu obrony powietrznej Patriot.
Pierwszy kontrakt, związany z opracowaniem na potrzeby unowocześnionego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot, wskazanych mobilnych rozwiązań teleinformatycznych w wersji wojskowej, podpisany został we wrześniu 2014 roku. Zawarcie umowy poprzedziły cztery lata, podczas których firma Teldat została poddana audytowi przez właściwe instytucje z USA i Polski, a oferowane przez nią produkty – urządzenia systemu Jaśmin były m.in. przez ponad rok gruntownie badane i testowane w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie USA, w tym w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Zgodnie z zamówieniem z 2014 roku, inżynierowie Teldat zaprojektowali i przeprowadzili próby kwalifikacyjne ww. wysokospecjalistycznych komponentów, umożliwiających zbudowanie dla Patriotów w najnowszej wersji systemu łączności sieciocentrycznej. Etap projektowo-rozwojowy umowy zakończył się w grudniu 2015 roku i wtedy również ruszyła seryjna produkcja urządzeń spełniających wszystkie natowskie i amerykańskie normy obronne dla tego typu rozwiązań. Ma ona wyraźną tendencję rozwojową, bo już została zwiększona o blisko 100% - poinformował Teldat w komunikacie.

Po dostawie dwóch transz omawianych rozwiązań, koncern Raytheon złożył w Teldat zamówienie na kolejną, trzecią partię urządzeń, które trafią do państw – użytkowników systemu rakietowego Patriot. - Współpraca z firmą Raytheon pozwoliła nam dołączyć do światowej sieci dostawców tego koncernu i otworzyła już obecnie drogę do rynków eksportowych 13 użytkowników systemu Patriot, co odbywa się i ma tendencję rozwojową, również z pożytkiem dla Skarbu RP, promocji Polski i Marki Polskiej w świecie - powiedział dr inż. Henryk Kruszyński, prezes zarządu Teldat.

Współpraca Teldat i Raytheon obejmuje następujące dziedziny:
  • rozwiązania sieciowe, programistyczne i urządzenia oparte na protokołach internetowych (IP);
  • sprzęt łącznościowy do celów wojskowych;
  • oprogramowanie do systemów dowodzenia i kontroli;
  • integracja systemów, testy weryfikacyjne i walidacyjne (IV&V).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2