reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tauron Przemysł elektroniczny | 03 lutego 2017

Nowa spółka Tauronu rozwinie przełomowe produkty

Tauron powołał spółkę celową, która zajmie się tworzeniem innowacyjnych produktów we współpracy ze start-upami. Główne obszary zainteresowania to inteligentny dom i elektromobilność.
Jak podkreśla firma w komunikacie, nowa spółka będzie hubem innowacji, stymulującym realizację przełomowych technologii dla klientów spółek Grupy Tauron. Tauron Magenta zajmie się między innymi przygotowaniem projektów z zakresu inteligentnych technologii dla domu oraz rozwiązań dla transportu zasilanego energią elektryczną.

- Tauron już teraz wyróżnia się na rynku nowoczesnych rozwiązań produktowych. Jako pierwsi wprowadziliśmy usługę elektryka i serwisanta, która się cieszy dużą popularnością. Już teraz szukamy jednak rozwiązań przyszłościowych. Chcemy być kojarzeni z najnowocześniejszymi rozwiązaniami digitals, smart home, i efektywnością energetyczną – podkreśla Filip Grzegorczyk prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Spółka będzie również koordynatorem współpracy pomiędzy Grupą Tauron a start-upami. Pierwszym narzędziem do tej współpracy jest program Pilot Maker w ramach ScalUP - projekt realizowany wspólnie z TechBrainers

- Strategia działania Tauron Magenta jest efektem wdrożenia nowej strategii Taurona. Kolejnym planowanym krokiem jest rozszerzenia działalności spółki celowej o własny fundusz inwestycyjny typu CVC, tym samym Tauron dołączy do grona wiodących koncernów światowych mających własne dedykowane spółki rozwijające przełomowe technologie – mówi Jarosław Broda wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2