reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 20 stycznia 2017

ABB zatrudni w Krakowie 2 tys. osób

Firma utworzy w Krakowie Globalne Centrum Usług Wspólnych, które docelowo ma zatrudniać 2 tys. osób. Jak poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, decyzja została przypieczętowana w Davos.
ABB już w październiku zeszłego roku poinformowało o planach dotyczących utworzenia GBS w stolicy Małopolski. Centrum, po pełnym uruchomieniu, zatrudniać będzie około 2 tys. pracowników, świadczących usługi z zakresu finansów, systemów informatycznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz łańcuchem dostaw dla klientów ABB na całym świecie. ABB tworzy na świecie sześć takich centrów, krakowskie ma być największe w regionie.

ABB otrzyma niemal 4,2 mln PLN grantu na zatrudnienie w ramach programu wsparcia inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki 2011-2023. Trwają negocjacje dotyczące tej umowy. Według założeń porozumienia, ABB powinno zainwestować 11 mln PLN i zatrudnić 784 osoby, w tym 95% z wyższym wykształceniem.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2