reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Technologie | 27 grudnia 2016

Rewolucyjne egzoszkielety od… Hyundai

Koreański producent, kojarzony raczej z samochodami i przemysłem motoryzacyjnym, zaprezentował w zeszłym tygodniu prototypy dwóch urządzeń noszonych, mających pomagać ludziom w codziennych czynnościach.
Wspomniane urządzenia to egzoszkielety, które mają za zadanie przejąć na siebie obciążenie, jakiemu poddane jest ciało użytkownika. Pierwszy z nich - H-Wex - dedykowany jest dla osób pracujących w przemyśle ciężkim. Urządzenie zapobiegać ma m.in. powstawaniu urazów kręgosłupa podczas dźwigania ciężarów.

H-Mex to z kolei egzoszkielet przeznaczony do noszenia przez osoby starsze oraz dotknięte porażeniem dwukończynowym. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie przez użytkownika czynności, na które nie pozwala mu jego stan zdrowia. Oba szkielety powstały na skutek wcześniej zaprezentowanego prototypu urządzenia o nazwie H-LEX.

Koreański producent staje się jednym z ważniejszych dostawców rozwiązań z dziedziny inżynierii medycznej, czego przykładem są chociażby roboty asystujące przy operacjach, które zostały opracowane przez Hyundai dla południowo-koreańskich klinik.

Na chwilę obecną trwają testy zaprezentowanych egzoszkieletów, które zaowocować mają uzyskaniem niezbędnej certyfikacji niezbędnej do rozpoczęcia produkcji egzemplarzy demonstracyjnych robotów planowanej na rok 2020.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1