reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tpsdave PIXABAY Przemysł elektroniczny | 23 grudnia 2016

Uber zaprzestaje testowania autonomicznych samochodów w San Francisco

Wydział Komunikacji (DMV) stanu Kalifornia odmówił rejestracji 16 pojazdów należących do Uber Technologies, wstrzymując jednocześnie program testowania samochodów autonomicznych przez przedsiębiorstwo.
Na początku grudnia Uber udostępnił użytkownikom możliwość zamawiania w swojej aplikacji przejazdów samochodami autonomicznymi. Firma nie dostarczyła jednak wniosku o pozwolenie na przeprowadzenie testów do kalifornijskiego Wydziału Komunikacji, ponieważ, jak twierdzą jej przedstawiciele, nie jest on wymagany w momencie, gdy za kierownicą samochodów wciąż znajdują się kierowcy.

,,Dowody rejestracyjne dla samochodów zostały wydane w sposób nieprawidłowy, ponieważ nie oznaczono ich jako pojazdy testowe”, stwierdzili przedstawiciele DMV w relacji prasowej. ,,Zachęcamy jednocześnie Uber Technologies do złożenia wniosku, aby ich samochody mogły w sposób legalny poruszać się po Kaliforni.”

Podczas demonstracji możliwości pojazdów, która odbyła się w zeszłym tygodniu na ulicach San Francisco, na dystansie zaledwie dwóch mil, kierowca Ubera kilkukrotnie zmuszony został do przejęcia kontroli nad samochodem, który m.in. postanowił ściąć zakręt czy przejechać na czerwonym świetle. Oprócz tego przedstawiciele Ubera donieśli również o prowadzonych pracach nad poprawką dla oprogramowania pojazdów, która zniweluje problem, jaki mają one z rozpoznawaniem alejek rowerowych.
Poza stanem Kalifornia, Uber wciąż prowadzi testy pojazdów autonomicznych z udziałem zwykłych pasażerów w Pittsburghu, gdzie lokalne ustawodawstwo nie wymaga pozwolenia na takowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2