reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 06 grudnia 2016

Urządzenia wearables zmieniają służbę zdrowia

Do 2020 r. powstanie 411 milionów urządzeń elektroniki do noszenia przeznaczonych dla branży medycznej, o wartości 18,9 mld USD.
Elektronika do noszenia (wearables) odgrywa ważną rolę w transformacji obszaru opieki zdrowotnej. Najważniejsza zmiana to zupełnie nowy model świadczenia usług – pacjent niekoniecznie musi przychodzić do placówki medycznej, ale może skontaktować się z lekarzem dzięki urządzeniom podłączonym do sieci, które służą do monitorowania zdrowia lub wstępnej diagnostyki. Co więcej, dzięki rozwojowi technologii urządzenia medyczne stają się coraz mniejsze, prostsze w obsłudze i wygodniejsze w użyciu, a przy tym dostarczają precyzyjniejszych danych pomiarowych – to wszystko sprawia, że wearables w opiece zdrowotnej będą się szybko rozwijać.

Sprzęt może przybierać różne formy: zegarka, opaski, koszulki, butów, czapki, okularów, paska czy naszyjnika. Zasadniczą sprawą są zaszyte w takim przedmiocie sensory, które dokonują pomiaru jakiegoś parametru, a następnie dane są przesyłane do bazy danych lub aplikacji i poddawane analizie. Odpowiedź może być jedynie formalnością, gdy wszystko jest w normie i dostajemy komunikat z potwierdzeniem tego faktu, ale może to być również alert wysyłany bezpośrednio do lekarza, gdy sytuacja tego wymaga.

Poniżej przedstawiamy grafikę przygotowaną przez firmę Grinn dotyczącą przyszłości urządzeń wearables w opiece zdrowotnej.© Grinn

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2