reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 października 2008

Optimus zleci produkcję PC na zewnątrz

Wczoraj informowaliśmy o zwolnieniu 50 osób przez Optimus. Puls Biznesu przedstawia dalsze plany Optimusa; rezygnacji z własnej produkcji PC oraz zmianie branży.
Optimus nie będzie już produkował sam komputerów. Zbigniew Jakubas, główny udziałowiec firmy, podkreśla jednak, że sprzęt pod tą marką nie zniknie z rynku: ’Rozważamy różne możliwości, w tym outsourcing. Produkcja komputerów na taką skalę, jak robi to obecnie Optimus, jest zupełnie nieopłacalna’. Wcześniej, komputery dla Optimusa składała skierniewicka Zatra, z którą obecnie firma jest mocno skonfliktowana. W czerwcu 2008 Optimus podpisał umowę o produkcji komputerów w ABC Data.

Spółka po raz kolejny planuje zmianę swojego kierunku rozwoju. Nowy jeszcze nie jest znany, ale jedno wiadomo na pewno - Optimus nie będzie już produkował komputerów we własnym zakresie. Optimus szuka nowej branży, niekoniecznie związanej z informatyką. Niewykluczone, że wejdzie w nią poprzez przejęcie. Chyba że ktoś kupi samego Optimusa, czego nie wyklucza również Zbigniew Jakubas.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2