reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serban enache dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 października 2016

INNOMOTO – dotacje na innowacje motoryzacyjne

5 października ruszył kolejny sektorowy konkurs w Programie Inteligentny Rozwój. INNOMOTO sfinansuje badania przemysłowe i prace rozwojowe w branży motoryzacyjnej.

O dotację mogą ubiegać się firmy lub konsorcja przedsiębiorstw. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – organizator konkursu – będzie przyjmować wnioski do 21 listopada br. Budżet I edycji konkursu wynosi 250 mln zł. - Branża motoryzacyjna ma ogromny potencjał. Dlatego też rozwój tego sektora gospodarki zajmuje ważne miejsce w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – mówi wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Jednym z celów INNOMOTO jest zbudowanie do roku 2025 silnego przemysłu polskich autobusów elektrycznych, których kluczowe komponenty będą produkowane w kraju, przy wsparciu rodzimego potencjału naukowo-badawczego - podkreśla. Zgłoszone projekty powinny wpisywać się w jeden z trzech obszarów badawczych:
  • innowacyjne technologie produkcji, regeneracji, odzysku i recyklingu;
  • innowacyjne pojazdy i napędy;
  • innowacyjne części, komponenty i systemy do zastosowania w pojazdach.
Warunkiem otrzymania wsparcia – podobnie jak w pozostałych konkursach sektorowych – jest zobowiązanie do zastosowania wyników projektu w praktyce gospodarczej-poprzez produkcję własną, sprzedaż praw do wynalazku lub udzielenie licencji innej firmie. Wartość kosztów kwalifikowanych projektu musi mieścić się w przedziale od 1 do 20 mln zł.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 26 2020 22:10 V18.0.3-2