reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serban enache dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 października 2016

INNOMOTO – dotacje na innowacje motoryzacyjne

5 października ruszył kolejny sektorowy konkurs w Programie Inteligentny Rozwój. INNOMOTO sfinansuje badania przemysłowe i prace rozwojowe w branży motoryzacyjnej.
O dotację mogą ubiegać się firmy lub konsorcja przedsiębiorstw. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – organizator konkursu – będzie przyjmować wnioski do 21 listopada br. Budżet I edycji konkursu wynosi 250 mln zł.

- Branża motoryzacyjna ma ogromny potencjał. Dlatego też rozwój tego sektora gospodarki zajmuje ważne miejsce w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – mówi wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Jednym z celów INNOMOTO jest zbudowanie do roku 2025 silnego przemysłu polskich autobusów elektrycznych, których kluczowe komponenty będą produkowane w kraju, przy wsparciu rodzimego potencjału naukowo-badawczego - podkreśla.

Zgłoszone projekty powinny wpisywać się w jeden z trzech obszarów badawczych:
  • innowacyjne technologie produkcji, regeneracji, odzysku i recyklingu;
  • innowacyjne pojazdy i napędy;
  • innowacyjne części, komponenty i systemy do zastosowania w pojazdach.
Warunkiem otrzymania wsparcia – podobnie jak w pozostałych konkursach sektorowych – jest zobowiązanie do zastosowania wyników projektu w praktyce gospodarczej-poprzez produkcję własną, sprzedaż praw do wynalazku lub udzielenie licencji innej firmie. Wartość kosztów kwalifikowanych projektu musi mieścić się w przedziale od 1 do 20 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2