reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beaniebeagle dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 września 2016

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego w projekcie NEPTUNE

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego został jednym z członków międzynarodowego konsorcjum – beneficjenta projektu NEPTUNE – złożonego z dwunastu organizacji o powiązaniach ekonomicznych i klastrów.
Projekt finansowany jest w ramach największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, Horyzont 2020.

Adresatem projektu są małe-średnie przedsiębiorstwa. Projekt zakłada wsparcie działań w zakresie tworzenia nowych projektów, innowacji i przedsiębiorczości poprzez rozwój międzysektorowego i transgranicznego łańcucha wartości w obszarze „niebieskiego wzrostu” (Blue Growth) w Europie i poza nią.

Ma na celu rozwój regionalnych ekosystemów gospodarczych oraz tworzenie lepszych warunków współpracy między małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz między klastrami w sektorach: morskim, przestrzeni kosmicznej, technologii informacyjno-komunikacyjnych, rolnictwa oraz logistyki, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

W ramach działań projektu przedsiębiorstwa mogą zgłosić pomysły na produkty i usługi w obszarze Blue Growth. Zarząd projektu spośród zgłoszonych propozycji wybierze projekty, które otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację swoich działań.

Obecnie trwa nabór propozycji zapotrzebowania na dane produkty/usługi.

Źródło: kpk.gov.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1