reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com Nauka | 26 września 2016

ARP wspiera projekt PW-Sat2

Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała porozumienia o współpracy z Politechniką Warszawską i Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Porozumienie dotyczy m.in. wspierania działalności Studenckiego Koła Astronautycznego, a w szczególności projektu PW-Sat2.
Celem porozumienia jest wsparcie kształcenia kadr inżynierskich sektora technologii kosmicznych, robotyki, automatyki oraz energetyki umożliwiając współpracę i transfer technologii pomiędzy nauką a przemysłem. Agencja uruchamia również program stażowy umożliwiający rozwój studentów w polskich firmach sektora kosmicznego.

ARP bardzo intensywnie współpracuje z projektem PW-Sat2 poprzez pomoc promocyjną oraz pomoc w nawiązywaniu kontaktów z firmami oferującymi zaplecze inżynierskie potrzebne do realizacji projektu, wykonywanie części i przeprowadzanie testów – czytamy w informacji na stronie projektu PW-Sat.

Projekt polskiego satelity studenckiego wesprze także spółka ABM Space. Firma zajmuje się rozwojem oprogramowania oraz systemów sterowania w robotach biorących udział w tzw. analogach planetarnych.- oruńska spółka postanowiła wesprzeć nas przy rozwijaniu i testach algorytmu systemu określania i kontroli orientacji satelity (ADCS). Oprogramowanie tego modułu w dużej mierze zostało zaprojektowane przez nas, dlatego ważne jest dokładne i przekrojowe sprawdzenie jego skuteczności. Wspólnie ze specjalistami z ABM Space mamy nadzieję wyeliminować potencjalne błędy oraz zapewnić bezpieczeństwo misji PW-Sata2 – informują twórcy projektu.

Na zdjęciu PW-Sat2 z rozłożonym żaglem deorbitacyjnym, autor © Marcin Świetlik

Źródło: ]pw-sat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2