reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IHS Markit Przemysł elektroniczny | 23 września 2016

Produkcja iPhone’a 7 droższa niż poprzedniego modelu

Produkcja najnowszego smartfona firmy Apple kosztuje więcej niż wytworzenie poprzednika – iPhone’a 6S – informuje IHS Markit.
Koszt produkcji iPhone’a 7 wzrósł przede wszystkim ze względu na większą baterię i pamięć (model podstawowy ma 32 GB pamięci wewnętrznej) – informuje IHS Markit. Według szacunków firmy, cena komponentów najnowszego smartfona z jabłkiem wynosi 219,80 USD. Do tego należy doliczyć 5 USD za montaż i w rezultacie otrzymujemy 224,80 USD – to prawie o 37 USD więcej niż w przypadku iPhone’a 6S. IHS Markit nie zajmował się na razie rozbiórką większego modelu iPhone 7 Plus.

Apple sprzedaje iPhone’a 7 za 649 USD.

- Koszty BOM iPhone’a 7 są bliższe temu, co prezentowały rozbiórki smartfonów głównego konkurenta firmy Apple – Samsunga, tzn. są droższe niż w przypadku poprzednich modeli urządzeń Apple’a – mówi Andrew Rassweiler z firmy IHS Markit. Rassweiler dodaje, że chociaż koszty materiałów rosną, to Apple wciąż osiąga wyższe marże na hardwarze niż Samsung.
Źródło: © IHS Markit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2