reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 19 września 2016

Nowe technologie na Jasnej Górze

Firma Intel poinformowała o wdrożeniu nowoczesnych technologii wspierających komunikację w klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze.
W klasztorze, postrzeganym jako ostoja tradycji, znalazło się jednak miejsce na najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacyjne. W jasnogórskim zespole klasztornym jest kilka sal przystosowanych do prowadzenia prezentacji i konferencji, m.in. Dom Pielgrzyma, Bazylika i aula pod Salą Rycerską. Gospodarze klasztoru doszli do wniosku, że aby zadbać o efektywność i jakość organizowanych konferencji, prezentacji, warsztatów etc., muszą skorzystać ze specjalistycznych rozwiązań. Ostatecznym bodźcem do pojęcia decyzji o wdrożeniu systemu bezprzewodowych prezentacji była perspektywa licznych spotkań podczas Światowych Dni Młodzieży.

Wdrożeniem zajęła się firma Abikus, która od lat dba o obsługę informatyczną klasztoru, a pomocy w realizacji tego zadania udzieliła firma Action. Zainstalowano system Intel Unite na komputerach Actina Mini. Pozwoliło to na rozwiązanie problemów występujących podczas różnego rodzaju spotkań i konferencji odbywających się na Jasnej Górze. Często okazywało się bowiem, że nie można podłączyć przyniesionego przez prelegenta laptopa do projektora lub wyświetlacza LCD, bo kabel nie pasuje do gniazda. Dzięki zastosowaniu systemu opartego na łączności bezprzewodowej, problemy te przestały występować. Zastosowana technologia pomogła rozwiązać także inny kłopot. Wcześniej w wąskich salach klasztoru, przy dużej liczbie uczestników spotkania, niektóre osoby znajdowały się zbyt daleko od głównego ekranu, by wyraźnie widzieć wyświetlane treści. Teraz każdy może oglądać na swoim urządzeniu to, co widać na ekranie głównym, niezależnie od zajmowanego miejsca.

- Technologia Intel Unite pozwala uczestnikom bezprzewodowo dzielić się treściami i edytować je wspólnie, niezależnie od tego, czy znajdują się w jednym pomieszczeniu, czy pracują zdalnie. Firmy korzystające z tego rozwiązania zauważyły znaczne skrócenie czasu rozpoczęcia spotkań – mówi Gabriela Maksymiuk, Territory Marketing Manager CEE, Intel.

Źródło: © Intel

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1