reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Finmeccanica Przemysł elektroniczny | 09 września 2016

Leonardo-Finmeccanica i PGZ podpisały umowę o współpracy

Leonardo-Finmeccanica, jeden z dziesięciu największych graczy w dziedzinie techniki lotniczej i astronautyki, obronności oraz bezpieczeństwa i PGZ podpisały list intencyjny w sprawie długoterminowego partnerstwa na rynku obronności i bezpieczeństwa.
Na mocy tego porozumienia, Leonardo będzie wspierać PGZ swoimi technologiami i produktami, natomiast PGZ będzie współpracować z Leonardo w zakresie działalności przemysłowej i logistycznej. List Intencyjny zakłada duży transfer technologii do PGZ w celu wygenerowania znacznej działalności w dziedzinie wysokich technologii oraz utworzenia dużej liczby miejsc pracy w obydwu spółkach w nadchodzących latach. W Polsce spółka Leonardo już poczyniła znaczne inwestycje w branży śmigłowcowej po nabyciu PZL-Świdnik.

Umowa określa szeroki zakres współpracy przemysłowej między obiema spółkami. PGZ i Leonardo ogłosiły zamiar rozpoczęcia współpracy w zakresie platform i usług śmigłowcowych, systemów lądowych, systemów morskich, samolotów bezzałogowych, systemów i usług samolotowych, a także technologii kosmicznych. Na mocy tego porozumienia Leonardo i PGZ ogłosiły także, że przeanalizują i określą obszary potencjalnej współpracy w zakresie szerokiej gamy produktów spełniających wymogi rynku polskiego i z przeznaczeniem na eksport. Leonardo i PGZ będą dążyły do wymiany know-how i zdolności technologicznych, a także określą obszary współpracy w zakresie badań i rozwoju, produkcji oraz wsparcia posprzedażowego.

W branży śmigłowcowej umowa przewiduje szeroką współpracę między Leonardo a PGZ, w tym kooperację na rzecz oferowania wspólnych programów na polski i międzynarodowy rynek.

W segmencie szkolenia wojskowego do listopada 2016 r. Leonardo rozpocznie dostawy samolotów M-346. Umowa z PGZ obejmuje możliwość rozszerzenia działalności o systemy symulacji i szkolenia naziemnego oraz wsparcia logistycznego dla Bazy Lotniczej w Dęblinie.

Ponadto na mocy Listu Intencyjnego PGZ i Leonardo dokonają oceny możliwości współpracy w ramach programów „Miecznik” i „Czapla” zakładających zakup nowych jednostek dla polskiej Marynarki Wojennej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1