reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 08 września 2016

Raytheon obiecuje produkcję w Polsce

W odpowiedzi na zamiar złożenia formalnego zapytania na system Patriot, Raytheon zapowiada program offsetowy.
'Gdy tylko Polska wystosuje tę prośbę, Raytheon zacznie podpisywać z polskimi firmami umowy na budowę kluczowych elementów sprawdzonego w boju systemu Patriot' - powiedział John Baird, wiceprezes ds. zintegrowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w spółce Raytheon Integrated Defense Systems. 'Jednym z kluczowych elementów strategii firmy Raytheon w celu dostarczenia pierwszych baterii Patriot w ciągu 24 miesięcy od przyznania kontraktu, jest rozpoczęcie budowy systemu zaraz po złożeniu formalnej prośby o ofertę'.

W ramach pierwszej transzy kontraktów polskie firmy zaczną budować wybrane elementy systemu, w tym wyrzutnie, kontenery i sprzęt pomocniczy.

'Podjęcie współpracy z polskim przemysłem na tak wczesnym etapie to ważny krok dla Raytheona w spełnieniu zobowiązania złożonego Polsce, iż 50 procent wartości zakupu systemu w ramach programu Wisła pozostanie w Polsce' – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1