reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© designersart dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 września 2016

Lena Lighting rozwija LED

Wyższe przychody i słabszy wynik operacyjny, związany z wprowadzaniem do oferty nowych produktów LED, to w skrócie obraz I półrocza Lena Lighting.
I półrocze 2016 Lena Lighting SA zamknęła przychodami na poziomie 59.1 mln zł - jest to wynik o 9,3% wyższy niż w analogicznym okresie 2015 roku. Zysk operacyjny spadł z poziomu 4.9 mln zł w pierwszych sześciu miesiącach 2015 do 3.9 mln zł obecnie. Spółka zanotowała zysk netto w 1H.2016 w wysokości 3.5 mln zł, natomiast w 1H.2015 wynosił on 3.7 mln zł.

Spadek rentowności operacyjnej był związany z wyższymi kosztami badania i rozwoju produktów, w tym przede wszystkim testów nowych rozwiązań zastosowanych w oprawach, zwiększenia zatrudnienia w dziale B+R i kosztami wdrożenia nowych opraw do produkcji. W związku ze zmianą struktury sprzedaży i wyższym udziałem oświetlenia LED, Lena poniosła także wyższe koszty związane z likwidacjami magazynowymi i odpisami z tytułu utraty wartości zapasów. Dodatkowo, wzrosły koszty związane z obsługą gwarancyjną i naprawami opraw opartych o zaawansowane technologie LED i szybki postęp technologiczny w tej dziedzinie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1