reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 września 2016

Ericsson jako pierwsza firma dostarczy radio 5G NR

Pierwsze na świecie komercyjne radio 5G New Radio (NR) obsługujące technologie Massive MIMO oraz Multi-user MIMO pojawi się w 2017 roku
Ericsson komercjalizuje pierwsze na świecie radio 5G NR dla Massive MIMO. Pierwsze wdrożenia pojawią się w 2017 roku. Wraz z zapowiedzianymi przez firmę Ericsson w czerwcu wtyczkami 5G (5G Plug-Ins) oraz dostępnym komercyjnie Radio System Baseband 5216, który obsługuje nagrodzone rozwiązanie Radio Test Bed, Ericsson staje się pierwszą firmą dostarczającą wszystkie komponenty sieci dostępowej 5G.

AIR 6468 łączy w sobie zaawansowane anteny o dużej liczbie portów sterowanych umożliwiających działanie elementów technologii 5G takich jak formowanie wiązki, Massive MIMO oraz, w oparciu o nie, Multi-user MIMO, zwane w skrócie MU-MIMO. Pozwala to na poprawę doświadczenia użytkownika przy jednoczesnym zwiększeniu przepustowości i zasięgu sieci oraz redukcji zakłóceń. Nowe radio zapewnia także wsparcie dla LTE, dzięki czemu współpracuje z dostępnymi dzisiaj sieciami.

Wkrótce pojawi się także wiele dodatkowych funkcji Ericsson Radio System spełniających najważniejsze wymagania 5G i działających w dzisiejszych sieciach.

Peter Jarich, Vice President, Consumer and Infrastructure Services, Current Analysis mówi: "Operatorzy sieci mobilnych już dziś wyraźnie skupiają się na dążeniu do komercjalizacji 5G, jednocześnie stale inwestując w istniejące sieci LTE. Dzięki nowemu radiu 5G oraz ofercie LTE odzwierciedlającej koncepcje 5G, takie jak małe komórki, połączenia pasm licencjonowanych i nielicencjonowanych, Cloud RAN, zagęszczenie sieci czy optymalizacja spektrum, te nowe elementy w ofercie Ericsson oraz innowacje w Ericsson Radio System to duży krok naprzód."

Arun Bansal, Head of Business Unit Network Products, Ericsson, powiedział: "Ericsson napędza innowacje w każdej generacji technologii mobilnych. W tym wypadku jesteśmy w stanie przekroczyć nasze niezwykle ambitne obietnice. Wprowadzamy nowy sprzęt, na którym działać będą zapowiedziane w czerwcu wtyczki 5G, dzięki czemu pierwsi operatorzy będą mogli rozpocząć wdrażanie infrastruktury 5G. Wprowadzamy także innowacje poprawiające prędkość i wydajność dzisiejszych sieci z pomocą koncepcji, z których na drodze ewolucji powstanie 5G."

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1