reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 września 2016

Ericsson jako pierwsza firma dostarczy radio 5G NR

Pierwsze na świecie komercyjne radio 5G New Radio (NR) obsługujące technologie Massive MIMO oraz Multi-user MIMO pojawi się w 2017 roku
Ericsson komercjalizuje pierwsze na świecie radio 5G NR dla Massive MIMO. Pierwsze wdrożenia pojawią się w 2017 roku. Wraz z zapowiedzianymi przez firmę Ericsson w czerwcu wtyczkami 5G (5G Plug-Ins) oraz dostępnym komercyjnie Radio System Baseband 5216, który obsługuje nagrodzone rozwiązanie Radio Test Bed, Ericsson staje się pierwszą firmą dostarczającą wszystkie komponenty sieci dostępowej 5G.

AIR 6468 łączy w sobie zaawansowane anteny o dużej liczbie portów sterowanych umożliwiających działanie elementów technologii 5G takich jak formowanie wiązki, Massive MIMO oraz, w oparciu o nie, Multi-user MIMO, zwane w skrócie MU-MIMO. Pozwala to na poprawę doświadczenia użytkownika przy jednoczesnym zwiększeniu przepustowości i zasięgu sieci oraz redukcji zakłóceń. Nowe radio zapewnia także wsparcie dla LTE, dzięki czemu współpracuje z dostępnymi dzisiaj sieciami.

Wkrótce pojawi się także wiele dodatkowych funkcji Ericsson Radio System spełniających najważniejsze wymagania 5G i działających w dzisiejszych sieciach.

Peter Jarich, Vice President, Consumer and Infrastructure Services, Current Analysis mówi: "Operatorzy sieci mobilnych już dziś wyraźnie skupiają się na dążeniu do komercjalizacji 5G, jednocześnie stale inwestując w istniejące sieci LTE. Dzięki nowemu radiu 5G oraz ofercie LTE odzwierciedlającej koncepcje 5G, takie jak małe komórki, połączenia pasm licencjonowanych i nielicencjonowanych, Cloud RAN, zagęszczenie sieci czy optymalizacja spektrum, te nowe elementy w ofercie Ericsson oraz innowacje w Ericsson Radio System to duży krok naprzód."

Arun Bansal, Head of Business Unit Network Products, Ericsson, powiedział: "Ericsson napędza innowacje w każdej generacji technologii mobilnych. W tym wypadku jesteśmy w stanie przekroczyć nasze niezwykle ambitne obietnice. Wprowadzamy nowy sprzęt, na którym działać będą zapowiedziane w czerwcu wtyczki 5G, dzięki czemu pierwsi operatorzy będą mogli rozpocząć wdrażanie infrastruktury 5G. Wprowadzamy także innowacje poprawiające prędkość i wydajność dzisiejszych sieci z pomocą koncepcji, z których na drodze ewolucji powstanie 5G."

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1