reklama
reklama
reklama
reklama
© stadium wireless Przemysł elektroniczny | 23 sierpnia 2016

Polski Hypermiles zwycięzcą hackatonu ESA

Projekt Hypermiles, zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Hackatonie Technologii Kosmicznych #ActInSpace, organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną oraz CNES.
#ActInSpace Hackathon to 24h ciągłego projektowania i prototypowania produktów, rozwiązań i biznesów wykorzystujących technologie kosmiczne do zastosowań niezwiązanych z przestrzenią kosmiczną. Wyzwania projektowe dla konkursu przygotowały wspólnie Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Francuska Agencja Kosmiczna (CNES) oraz firma Airbus Defence&Space.

W konkursie zwyciężył polski projekt o nazwie Hypermiles. Jest to rozwiązanie skierowane do firm posiadających floty samochodowe, pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa do 30% rocznie przy wykorzystaniu technologii kosmicznej opatentowanej przez CNES. System składa się z wibrującego urządzenia umieszczonego na pedale gazu, wysyłającego informację zwrotną do kierowcy oraz z oprogramowania komputerowego, które oblicza optymalną trasę jazdy oraz sposób prowadzenia samochodu. Jego zaletą dla użytkownika jest intuicyjność i łatwość korzystania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1