reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beaniebeagle dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 sierpnia 2016

Firma Hertz Systems wygrała konkurs na zintegrowanie sensorów 3D

Celem projektu, realizowanego w ramach programu Horyzont 2020, jest opracowanie modułowego systemu złożonego z wielu sensorów, odpowiadających potrzebom przyszłych misji, związanych z eksploracją kosmosu.
Głównym zadaniem polskiej firmy Hertz Systems jest opracowanie czujnika radarowego do zastosowania w kosmosie, przetestowanie go i zintegrowanie z pozostałymi.

Urządzenia będą obejmować m.in.:
  • kamery o wysokiej rozdzielczości
  • kamery na podczerwień
  • radary
  • kamery laserowe
  • czujniki momentu obrotowego
  • inercyjne zespoły pomiarowe
  • czujniki optyczne służące pomiarom pozycji gwiazd za pomocą fotokomórki lub kamery
  • czujniki szerokokątne i natężenia światła.

Opracowane sensory będą działały w sposób modułowy. Zarówno oprogramowanie, jak i sposób ich budowy będą zaprojektowane tak, by umożliwić dopasowanie systemu do jak największej ilości misji. W zależności od potrzeb, zestaw urządzeń umieszczony na platformie robotycznej będzie mógł być rekonfigurowany.

Opracowane i przetestowane zostaną również architektury trzech platform robotycznych: dwóch dedykowanych do misji orbitalnych oraz jedna przeznaczona do zadań planetarnych. Charakteryzowały się będą wspólną fizyczną i logiczną konstrukcją interfejsów blokowych, procesora oraz możliwością zintegrowania różnego zestawu sensorów, w zależności od potrzeb.

Projekt realizowany będzie również przez międzynarodowe konsorcja, złożone z: Thales Alenia Space France (Francja), SINTEF (Norwegia), Terma A/S (Dania), Cosine (Holandia), Thales Alenia Space Italia (Włochy), Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (Polska), Thales Alenia Space Espana (Hiszpania), Cranfield Aerospace (Wielka Brytania), Thales Alenia Space UK (Wielka Brytania).

Źródło: Hertz Systems

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2