reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 sierpnia 2016

Haier przyspiesza w Europie

Rok po objęciu przez Yannicka Fierlinga stanowiska szefa europejskiego oddziału, producent AGD odnotowuje w pierwszej połowie 2016 roku wzrost na tym rynku o 25%.
W ciągu ostatnich 15 miesięcy firma przeszła kilka istotnych zmian. Otwarcie nowej fabryki w Rosji, zwiększenie sprzedaży produktów Premium, nabycie oddziału General Electric, reorganizacja ścisłego kierownictwa europejskiego, a także rozpoczęcie pierwszej w historii firmy kampanii ogólnoeuropejskiej, dotyczącej strategii „Zero Dystansu”. Wszystkie te zmiany przyczyniły się do umocnieniem grupy Haier poza rynkiem azjatyckim – informuje firma w komunikacie.


- Kiedy ponad rok temu obejmowałem stanowisko dyrektora generalnego Haier Europa, moim głównym celem było przede wszystkim zwiększenie udziału w rynku urządzeń gospodarstwa domowego i jeszcze lepsze dostosowanie się do potrzeb europejskich konsumentów – mówi Yannick Fierling, CEO Haier Europa. Jak podkreśla, cele te zostały osiągnięte za pomocą decyzji podejmowanych w całej firmie. Między innymi w takich obszarach jak HR, rozwój przemysłu, sprzedaż i marketing.
W kwietniu 2016 roku Haier otworzył w Rosji nową fabrykę lodówek o powierzchni 24 500 m kw. Daje ona zatrudnienie 500 osobom, a także generuje dodatkowe 1200 miejsc pracy dzięki outsourcingu. Oczekuje się, że w początkowym okresie fabryka będzie w stanie produkować 250 000 sztuk sprzętu, z docelowym nastawieniem na nawet 500 000 sztuk.

- Nowy zakład pozwoli zwiększyć naszą produktywność i umożliwi większą aktywność na rynku europejskim przy jednoczesnym spełnieniu krótszych terminów dostaw. Mimo że nasz chiński zakład produkcyjny jest w stanie pokryć prawie wszystkie wymagania rynku europejskiego, teraz będziemy bardziej konkurencyjni pod względem elastyczności logistyki - powiedział Yannick Fierling.

Firma planuje także otworzyć nowe centrum badawczo-rozwojowe w Rosji, jako uzupełnienie ośrodka znajdującego się Norymberdze.

Haier przeprowadził także reorganizację kierownictwa na głównych rynkach europejskich. Grupa powołała trzech nowych dyrektorów regionalnych (we Francji i Szwajcarii, Europie Południowej i Europie Północno-Wschodniej)

Haier przejął niedawno oddział General Electric. Dzięki temu zakupowi, firma zatrudnia obecnie 72 000 pracowników i 9 centrów badawczo-rozwojowych na całym świecie. - Jestem przekonany, że dzięki tej transakcji wzrost marki w Europie może wciąż przyspieszać umożliwiając realizację naszej misji, która stanowi Zero Dystansu z klientem - podsumował Yannick Fierling.

Źródło: Haier

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1