reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 sierpnia 2016

Trzy innowacyjne pracownie w Gdyni

W ostatnich miesiącach rozpoczęły działalność trzy nowe na mapie Trójmiasta ośrodki laboratoryjne: Pracownia Badań Niszczących i Nieniszczących, Pracownia Elektroniczna oraz Pracownia Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych.
W połowie maja firma WiRan uruchomiła Pracownię Elektroniczną (ELab), która znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (PPNT). ELab umożliwia przeprowadzenie dokładnych i kompleksowych pomiarów z zakresu elektroniki wysokich oraz niskich częstotliwości. Nowoczesny sprzęt pomiarowy pozwala na dokładną obserwację i archiwizację przebiegu badanych sygnałów, a zaawansowana infrastruktura w postaci klatki Faraday'a oraz komory klimatycznej umożliwiają wytworzenie specyficznego środowiska pomiarowego – informuje PPNT.

TENSLAB sp. z o.o. Laboratorium Wytrzymałościowe Sp. K. w ramach Parku Konstruktorów uruchomiła Wzorcownię Przyrządów Pomiarowych. Jest to pracownia świadcząca usługi wzorcowania przyrządów pomiarowych w zakresie: wielkości geometrycznych, ciśnienia, temperatury i wilgotności względnej, wielkości elektrycznych DC i małych częstotliwości. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, umożliwiający wykonywanie usług z zakresu wzorcowania przyrządów pomiarowych w oparciu o system zarządzania według normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005.

Natomiast na początku czerwca WNS Pomorze sp. z o.o. we współpracy z PPNT Gdynia uruchomiło w Parku Konstruktorów Pracownię Badań Niszczących i Nieniszczących. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt o dużych możliwościach badawczych ukierunkowany na badania własności mechanicznych materiałów i ich połączeń oraz składu chemicznego metali. Laboratorium powstało pod kątem potrzeb przemysłu morskiego, offshore, petrochemicznego, budowlanego i maszynowego. Aktualnie jest to jedna z najnowocześniejszych pracowni tego typu w Polsce.

Źródło: PPNT Gdynia

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1