reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rainer plendl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 maja 2016

APS Energia: moce produkcyjne wzrosną o 150%

W I kw. 2016 roku Grupa APS Energia przeznaczyła 4,7 mln PLN na budowę nowego centrum produkcyjno-inżynieryjnego w Stanisławowie Pierwszym. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na drugi kwartał 2016 roku.
W I kw. 2016 APS Energia wypracowała 10,9 mln PLN skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wobec 13,4 mln rok wcześniej. Producent systemów zasilania gwarantowanego w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku odnotował stratę w wysokości 2,8 mln zł, EBITDA wyniosła natomiast -2,2 mln zł. - Wpływ na osiągnięte w I kwartale 2016 r. wyniki miały niższy poziom przechodzącego portfela zamówień z roku poprzedniego oraz wartości kursów walut wschodnich, w szczególności RUB i KZT, w stosunku do poziomów sprzed roku. Trzeba pamiętać, że historycznie Grupa APS Energia notowała najniższe wyniki z reguły w pierwszym jego kwartale. W minionym okresie Spółka poniosła również wydatki związane z realizacją strategii, która przewiduje intensyfikację działalności na nowych rynkach: m.in. w USA, Iranie i Turcji, a także poszerzania oferty produktowej – wyjaśnia Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

Producent systemów zasilania gwarantowanego stawia na innowacje oraz R&D. Obecnie jednym z kluczowych projektów jest przygotowanie i wdrożenie do produkcji przetwornicy 3kV dla producentów trakcji jezdnej. Emitent uzyskał dofinansowanie w kwocie 1,7 mln PLN na realizację tego projektu. - W branży energoelektronicznej firma może się rozwijać poprzez kreowanie nowych, innowacyjnych produktów o trwałej przewadze technologicznej – mówi Piotr Szewczyk.

W czerwcu APS Energia zakończy budowę nowej siedziby w Stanisławowie Pierwszym. - W kompleksie powstaną nowoczesne urządzenia zasilania awaryjnego dla trakcji i transportu, energetyki odnawialnej oraz sektora portów morskich. Ważną częścią będzie laboratorium badawczo-rozwojowe wyposażone w najnowsze technologie symulacyjne, projektowe, testowe oraz nowoczesne stanowiska B+R – opowiada prezes APS Energia. Zarząd spółki szacuje, że w wyniku realizacji inwestycji moce produkcyjne spółki wzrosną o ok 150%.

Grupa APS Energia zanotowała spadek wartości portfela zamówień. Na koniec I kwartału Grupa posiadała zamówienia w kwocie 20,8 mln PLN do realizacji w 2016 roku. Łączna wartość wygenerowanej sprzedaży i backlog’u po I kwartale 2016 roku wyniosła 31,7 mln PLN i była niższa o 34% r/r.

Spółka wciąż odczuwa trudną sytuację na rynkach WNP. Trwający kryzys w znacznym stopniu przełożył się na dewaluację lokalnych walut, a niski kurs rubla wpływa zarówno na wartość realizowanej sprzedaży, jak i zysków generowanych przez sółkę. - Aby zabezpieczyć negatywne skutki kryzysu uruchomiliśmy linię montażową w Rosji, gdzie obecnie realizowana jest cześć produkcji urządzeń dostarczanych do lokalnych kontrahentów. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć część kosztów związanych z zakupem komponentów, montażem oraz logistyką – tłumaczy Piotr Szewczyk.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1