reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rainer plendl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 maja 2016

APS Energia: moce produkcyjne wzrosną o 150%

W I kw. 2016 roku Grupa APS Energia przeznaczyła 4,7 mln PLN na budowę nowego centrum produkcyjno-inżynieryjnego w Stanisławowie Pierwszym. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na drugi kwartał 2016 roku.
W I kw. 2016 APS Energia wypracowała 10,9 mln PLN skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wobec 13,4 mln rok wcześniej. Producent systemów zasilania gwarantowanego w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku odnotował stratę w wysokości 2,8 mln zł, EBITDA wyniosła natomiast -2,2 mln zł. - Wpływ na osiągnięte w I kwartale 2016 r. wyniki miały niższy poziom przechodzącego portfela zamówień z roku poprzedniego oraz wartości kursów walut wschodnich, w szczególności RUB i KZT, w stosunku do poziomów sprzed roku. Trzeba pamiętać, że historycznie Grupa APS Energia notowała najniższe wyniki z reguły w pierwszym jego kwartale. W minionym okresie Spółka poniosła również wydatki związane z realizacją strategii, która przewiduje intensyfikację działalności na nowych rynkach: m.in. w USA, Iranie i Turcji, a także poszerzania oferty produktowej – wyjaśnia Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

Producent systemów zasilania gwarantowanego stawia na innowacje oraz R&D. Obecnie jednym z kluczowych projektów jest przygotowanie i wdrożenie do produkcji przetwornicy 3kV dla producentów trakcji jezdnej. Emitent uzyskał dofinansowanie w kwocie 1,7 mln PLN na realizację tego projektu. - W branży energoelektronicznej firma może się rozwijać poprzez kreowanie nowych, innowacyjnych produktów o trwałej przewadze technologicznej – mówi Piotr Szewczyk.

W czerwcu APS Energia zakończy budowę nowej siedziby w Stanisławowie Pierwszym. - W kompleksie powstaną nowoczesne urządzenia zasilania awaryjnego dla trakcji i transportu, energetyki odnawialnej oraz sektora portów morskich. Ważną częścią będzie laboratorium badawczo-rozwojowe wyposażone w najnowsze technologie symulacyjne, projektowe, testowe oraz nowoczesne stanowiska B+R – opowiada prezes APS Energia. Zarząd spółki szacuje, że w wyniku realizacji inwestycji moce produkcyjne spółki wzrosną o ok 150%.

Grupa APS Energia zanotowała spadek wartości portfela zamówień. Na koniec I kwartału Grupa posiadała zamówienia w kwocie 20,8 mln PLN do realizacji w 2016 roku. Łączna wartość wygenerowanej sprzedaży i backlog’u po I kwartale 2016 roku wyniosła 31,7 mln PLN i była niższa o 34% r/r.

Spółka wciąż odczuwa trudną sytuację na rynkach WNP. Trwający kryzys w znacznym stopniu przełożył się na dewaluację lokalnych walut, a niski kurs rubla wpływa zarówno na wartość realizowanej sprzedaży, jak i zysków generowanych przez sółkę. - Aby zabezpieczyć negatywne skutki kryzysu uruchomiliśmy linię montażową w Rosji, gdzie obecnie realizowana jest cześć produkcji urządzeń dostarczanych do lokalnych kontrahentów. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć część kosztów związanych z zakupem komponentów, montażem oraz logistyką – tłumaczy Piotr Szewczyk.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1