reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 maja 2016

Google i Fiat bliskie podpisania umowy partnerstwa

Wygląda na to, że Google i Fiat chcą połączyć siły i wspólnie tworzyć technologie autonomicznych samochodów – informuje Reuters powołując się na anonimowych informatorów.
Takie partnerstwo zbliżyłoby Dolinę Krzemową i producentów samochodów, więc chociaż zarówno Google, jak i Fiat odmówiły komentarza w ten sprawie, plotki o przygotowywanej umowie mogą się niedługo potwierdzić. Na razie pisze o tym Reuters, powołując się na trzy anonimowe źródła związane ze sprawą.

Wiadomo natomiast, że Google nie chce samodzielnie tworzyć autonomicznych samochodów i rozważa współpracę z producentami aut. Co więcej, w zeszłym tygodniu szef Fiata, Sergio Marchionne powiedział, że Fiat Chrysler prowadzi negocjacje z firmą technologiczną, ale nie podał żadnych szczegółów.

Fiat Chrysler jest właścicielem takich marek, jak Fiat, Alfa Romeo, Dodge i Jeep.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1