reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitry naumov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 kwietnia 2016

Ericsson zmienia strukturę organizacyjną

Nowa struktura organizacyjna, która będzie obowiązywać od lipca bieżącego roku, przyspieszy realizację strategii i zwiększy wydajność działań – zapewnia Ericsson.
Ericsson ogłosił serię zmian organizacyjnych i strukturalnych. Firma chce wzmocnić realizację strategii zmierzającej do realizacji wzrostu i zyskowności. W minionych latach Ericsson podjął kilka kluczowych decyzji strategicznych związanych z budową nowych obszarów dochodów oraz uzyskaniem wydajności w obrębie głównych obszarów działalności. Obejmują one rezygnację z sektora systemów słuchawkowych i modemów, rozszerzenie partnerstwa w obszarze IP oraz inwestycje związane z budową docelowych obszarów wzrostu zwłaszcza w obszarze oprogramowania i usług profesjonalnych.

- Nie jesteśmy zadowoleni z ogólnego poziomu rozwoju i zyskowności w ciągu ostatnich lat. Ogłaszamy kolejne działania zmierzające do przyspieszenia realizacji strategii oraz jeszcze intensywniejszego zwiększenia wydajności i wzrostu w obrębie przedsiębiorstwa. Utworzymy węższą, bardziej nastawioną na cele organizację, aby móc realizować potrzeby różnych segmentów klientów i dynamiczniej korzystać z pojawiających się na rynku okazji. W czasie gdy 5G, Internet Rzeczy i chmura są czynnikami wprowadzającymi nas do następnej fazy rozwoju branży, nadszedł czas na realizację założonych zmian - powiedział Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson.

Nowa struktura będzie oparta na pięciu jednostkach biznesowych i jednej dedykowanej grupie klienckiej z sektora Industry & Society, realizując założenia firmy, polegające na skupieniu się na działalności podstawowej, docelowe obszary wzrostu, koszty i wydajność.

Podstawowa działalność – dwie jednostki biznesowe w segmencie Networks, Business Unit Network Products oraz Business Unit Networks Services skoncentrują się na stopniowej poprawie wydajności sieci, wykorzystywaniu okazji w sektorze 4G i rozszerzaniu pozycji lidera w dziedzinie sieci 5G. Dwie jednostki biznesowe wykorzystają połączoną siłę w zakresie produktów i usług, z Business Unit Network Services koncentrującą się na usługach zarządzanych, budowie sieci, wsparciu, oraz Business Unit Network Products zajmujące się obszarem Radio i Transport.

Docelowe obszary wzrostu – dwie nowe jednostki biznesowe IT & Cloud, Business Unit IT & Cloud Products oraz Business Unit IT & Cloud Services wspólnie z nową jednostką Business Unit Media, silnie skoncentrują się wzroście rentowności, kolejnym, naturalnym kroku po okresie inwestycyjnym. Będzie to obejmowało skoncentrowanie na sprzedaży oprogramowania i działalności nawracającej w celu uzupełnienia silnej już działalności w obszarze Consulting & Systems Integration oraz Broadcast Services. Z powodu szybko rozwijającego się sektora Industry & Society wprowadzona zostanie oddzielna jednostka (Customer Group), w celu zwiększenia skalowalności działalności firmy w tym obszarze.

Koszty i wydajność – firma pozostaje w pełni zaangażowana w redukcję kosztów i wydajność, włącznie z zapewnieniem realizacji programu oszczędnościowego, który ma przynieść oszczędności na poziomie 9 mld SEK w roku 2017. Nowa organizacja ma na celu poprawę wydajności i struktury kosztów poprzez większą odpowiedzialność w zakresie end-to-end oraz mniejsze powielanie w obrębie portfolio i możliwości.

Nowa struktura organizacyjna będzie funkcjonować od 1 lipca 2016 roku, wyniki nowej struktury będą uwzględniane w raportach od Q1 2017.

Od 1 lipca 2016 roku firma będzie miała następującą strukturę jednostek biznesowych:
Dwie jednostki biznesowe odpowiedzialne za segment Networks:
  • BU Network Products, szef jednostki: Arun Bansal, Senior Vice President, Head of Business Unit Network Products, członek Executive Leadership Team (ELT)
  • BU Network Services, szef jednostki: Fredrik Jejdling, Senior Vice President, Head of Business Unit Network Services i członek ELT

Dwie jednostki biznesowe odpowiedzialne za segment IT & Cloud:
  • BU IT & Cloud Products, szef jednostki: Anders Lindblad, Senior Vice President, Head of Business Unit IT & Cloud Products i członek ELT
  • BU IT & Cloud Services, szef jednostki: Jean-Philippe Poirault, Senior Vice President, Head of Business Unit IT & Cloud Services i członek ELT

Większe zorientowanie na nowe grupy klientów w segmentach Media oraz Industries:
  • BU Media, szef jednostki: Per Borgklint, Senior Vice President, Chief Innovation Officer, Head of Business Unit Media i członek ELT
  • Customer Group Industry & Society, szef jednostki: Charlotta Sund, Senior Vice President, Head of Customer Group Industry & Society i członek ELT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1