reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC Przemysł elektroniczny | 22 kwietnia 2016

TSMC: 7 nm w przyszłym roku

Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company przygotowuje się do uruchomienia już w połowie przyszłego roku próbnej produkcji układów w technologii 7 nm.
Jak poinformował Mark Liu, dyrektor zarządzający TSMC podczas konferencji dotyczącej wyników kwartalnych firmy, TSMC uruchomi testową produkcje chipów 7 nm w połowie 2017 roku, a masowa produkcja układów wykonanych w tej technologii ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2018 roku. TSMC ma juz 20 klientów zaangażowanych we współpracę nad tą technologią, a 15 ma otrzymać już w przyszłym roku efekty prac.
TSMC zamierza produkować układy w 7 nm przeznaczone dla branży mobilnej oraz HPC (high performance computing). - Technologia N7 jest dalszym rozszerzeniem technologii N10, charakteryzuje się ponad 60% zwiększeniem gęstości układów logicznych oraz 30-40% redukcją poboru mocy – stwierdził Mark Liu.

Po pierwszym kwartale 2016 roku, przychody firmy w zależności od technologii produkcji przedstawiają się następująco:Źródło: © TSMC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1