reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 09 września 2009

Współpraca Marantz oraz Nutek

Marantz Business Electronics podjął współpracę z holenderskim dostawcą automatycznych systemów transportu Nutek.
We współpracy z Nutek, Marantz opracował tzw. Inspection Island, oferując w pełni zautomatyzowany proces transportu PCB. System jest dostosowany do obsługi kilku linii produkcyjnych, eliminuje również konieczność pracy ludzkiej w procesie ładowania i rozładowywania PCB. Inspection Island jest kompatybilny z systemem Marantz o nazwie Catch, eliminuje ponadto konieczność pracy operatora, dokonującego kwalifikacji rezultatów testów: proces ten dokonuje się automatycznie, za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Użytkownicy mogą jednak dokonywać bieżącego przeklasyfikowania rezultatów poprzez interwencję manualną.

’Tradycyjnie, zautomatyzowane operacje testowe były dostępne jedynie dla użytkowników maszyn in-line, uzupełnianych przez moduły załadowcze i wyładowcze’ wyjaśnia Marantz Business Electronics General Manager, Henk Biemans. ‘Jednakże, wzięliśmy nasz najbardziej efektywny kosztowo i najpopularniejszy model desktop i zestawiliśmy go z wypróbowanym systemem transportu, co pozwoliło na znaczną redukcję kosztów i stopnia komplikacji, związanych z automatyczną inspekcją systemów off-line. Przykładowo, Inspection Island eliminuje konieczność pracy manualnej, pozwalając operatorowi skupić się na innych aspektach procesu montażu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż dokonaliśmy tego przełomu we współpracy z Nutek i oczekujemy realizacji znaczącej poprawy produktywności u naszych klientów dzięki zastosowaniu tego systemu’.

Technologia jest dostępna wraz z obecnymi i nowymi modelami iSpector.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1