reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 kwietnia 2016

Nowy dwunożny robot od Google’a

Ten robot skonstruowany przez spółkę należącą do Google’a świetnie radzi sobie na schodach. Ale tym razem autorami nie są inżynierowie z Boston Dynamics.
Należąca do Google firma Schaft, podczas tokijskiej konferencji Nest2016, zaprezentowała robota, który potrafi poruszać się po schodach, radzi sobie z chodzeniem pod górkę, spacerowaniem po kamienistej plaży i z podstępnie podrzucaną mu pod nogi przeszkodą.Nie da się ukryć, że w porównaniu z Atlasem firmy Boston Dynamics (są pogłoski, że Google zamierza się pozbyć tej spółki), maszyna opracowana przez Schaft jest o wiele prostsza, co z pewnością ułatwiłoby ewentualną komercjalizację robota. Wygląd może nie jest zatem imponujący, za to wydaje się być o wiele praktyczniejszy, niż duże, antropomorficzne konstrukcje.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1