reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 kwietnia 2016

W tę spółkę zainwestowali odwieczni rywale

Chodzi o japoński start-up Kyulux Inc., działający w branży OLED, w który zainwestowali Samsung, LG Display i Japan Display.
Kyulux rozwija technologię OLED pod nazwą TADF (Thermally Activated Delayed Fluorescence). Wdrożenie tej technologii ma znacznie ograniczyć koszty produkcji OLED-ów, ponieważ przy jej zastosowaniu do tego, by OLED-y emitowały światło nie potrzeba metali ziem rzadkich, takich jak iryd. Kolejnym plusem jest mniejsze zużycie mocy.

Kyulux poinformował, że najwięcej zainwestował Samsung Venture Investment Corporation, który przeznaczył na ten cel 13,5 mln USD. W tej rundzie finansowania uczestniczyli także Samsung Display, LG Display, Japan Display, JOLED oraz japońskie fundusze venture capital.

Kyulux powstał w 2015 roku. Firma ma prawa licencyjne do szerokiego portfolio rozwiązań opracowanych przez ostatnie lata na Kyushu University wraz z partnerami technologicznymi. Start-up zamierza przeznaczyć pozyskane środki na dalszy rozwój technologii TADF, by stała się standardem w branży OLED.

Według japońskiej gazety Nikkei, Apple zamierza zastosować ekrany OLED w iPhone’ach już w 2018 roku. Wpłynie to na nagły wzrost rynku wyświetlaczy OLED, którego wartość w 2020 roku przekroczy 32 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2